Categories Miasto

Miasto Rawa Mazowiecka: Głosujemy na budżet obywatelski

Od 21 listopada do 6 grudnia 2022 roku głosujemy na wnioski zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka na 2023 rok. Zgłoszonych zostało 14 wniosków, z których pozytywnie zweryfikowanych zostało 10 wniosków.

Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego mogą być realizowane projekty mieszczące się w katalogu zadań własnych miasta Rawa Mazowiecka. Kwota przeznaczona na projekty w tej edycji, Zarządzeniem Burmistrza Miasta została ustalona na 200 tysięcy złotych. Zadania wybrane w tym roku, zostaną wpisane do projektu budżetu Miasta Rawa Mazowiecka na rok 2023.

Projekty zgłoszone do BO w OBSZARZE REWITALIZACJI – kwota przeznaczona na realizację zadań – 50 000 zł.

PROJEKTY INWESTYCYJNE (35.000 zł)
Nr 2 – Nowoczesna biblioteka w Rawie Mazowieckiej

PROJEKTY POZOSTAŁE (15.000 zł)
Nr 3 – „Modlitwa dziewicy” przed rawską farą
Nr 7 – Ale zioło jest wokoło
Nr 14 – „Muzyka na żywo” – Plac Wolności

Projekty zgłoszone do BO POZA STREFĄ REWITALIZACJI – kwota przeznaczona na realizację zadań – 150 000 zł.

PROJEKTY INWESTYCYJNE (105 000 zł)
Nr 1 – Strefa Active – siłownia zewnętrzna dla seniora i juniora
Nr 6 – Tężnia solankowa
Nr 10 – Zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej
Nr 13 – Poprawa bezpieczeństwa na terenie miasta – zakup sprzętu dla WOPR w Rawie Mazowieckiej.

PROJEKTY POZOSTAŁE (45 000 zł)
Nr 11 – Bieg przez Rawę
Nr 12 – Rawski Piknik Integracyjny.

Cztery projekty zostały zweryfikowane negatywnie. Są to: Pszczoły w mieście – ule na dachu (projekt nr 4), Poprawa bezpieczeństwa organizacji wycieczek rowerowych poprzez zakup rowerów elektrycznych dla Stowarzyszenia WOW! (projekt nr 5), Rozbudowa SPA w ZGO Aquarium polegająca na urządzeniu większej sauny fińskiej w odpowiedzi na znaczną frekwencję i pozwalającej na organizację seansów aromaterapeutycznych (projekt nr 8), Rozwój infrastruktury na Stadionie Miejskim (projekt nr 9).

Głosowanie na projekty zaopiniowane pozytywnie rozpoczęło się 21 listopada i trwać będzie do 6 grudnia 2022 r. Głosować można w formie papierowej za pośrednictwem karty wrzucanej do urny zlokalizowanej w Urzędzie Miasta lub elektronicznie. Uprawnionymi do głosowania są mieszkańcy Rawy Mazowieckiej, którzy w dniu głosowania mają ukończone 13 lat (osoby niepełnoletnie głosują za pośrednictwem przedstawiciela ustawowego). Głosujący mieszkaniec Rawy Mazowieckiej może zagłosować na 5 różnych zadań łącznie w obydwu obszarach. Zachęcamy mieszkańców Rawy do głosowania.

Wyniki głosowania poznamy niezwłocznie po zakończeniu liczenia i weryfikacji ważności głosów przez Zespół w grudniu 2022 r.

*Materiał powstał przy współpracy Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author