Categories Miasto

W październiku głosujemy na budżet obywatelski (lista zakwalifikowanych projektów)

kredyt hipoteczny jak dostać

Od 9 do 23 października 2020 r. będziemy głosować na wnioski zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka na 2021 rok. Zgłoszonych zostało 31 wniosków, z których poprawnie zweryfikowanych zostało 27 wniosków.

Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego mogą być realizowane projekty mieszczące się w katalogu zadań własnych miasta Rawa Mazowiecka. Kwota przeznaczona na projekty w tej edycji, Zarządzeniem Burmistrza Miasta została ustalona na 200 tysięcy złotych. Zadania wybrane w tym roku, zostaną wpisane do projektu budżetu Miasta Rawa Mazowiecka na rok 2021.

Projekty zgłoszone do BO w OBSZARZE REWITALIZACJI – kwota przeznaczona na realizację zadań – 50 000,00 zł

PROJEKTY INWESTYCYJNE (35.000 zł)

Nr projektu 5  – „ALTANA Z BALI KRYTA STRZECHĄ” – szacowany koszt zadania 35 000,00 zł
Projekt zakłada powstanie na terenie wokół zamku altany z bali krytej strzechą, w sąsiedztwie której powstanie od strony wschodniej miejsce na ognisko, bądź duży okrągły grill. Altana ma być na tyle oddalona od rzeki, żeby w przyszłości można było poprowadzić tamtędy ścieżkę rowerową, bądź wykonać bulwar nadrzeczny z taką ścieżką.

Nr 28 – „KLIMATYZACJA W BIBLIOTECE” – szacowany koszt zadania 35 000,00 zł
Projekt zakłada montaż klimatyzacji w wypożyczalni, czytelni oraz sali spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wyszyńskiego 7.

PROJEKTY POZOSTAŁE (15.000,00 zł)

Nr 1 – „Chór SENIOR” – szacowany koszt zadania 15 000,00 zł
Projekt zakłada zakup strojów dla członków chóru, zatrudnienie nauczyciela muzyki oraz dwóch akompaniatorów.

Nr 12 – „GRANIE W ALTANIE LATO 2021” – szacowany koszt zadania 15 000,00 zł
Projekt zakłada kontynuację zapoczątkowanego w 2020 roku cyklu Koncertowanie w altanie, czyli koncertów w parku miejskim – 6 letnich niedziel w 2021 roku.

Nr 22 – „NA(DĘTA) IMPREZA” – szacowany koszt zadania 15 000,00 zł
Projekt zakłada muzyczne ożywienie centrum Rawy Mazowieckiej oraz integracja mieszkańców podczas potańcówki. Odtworzenie wydarzeń historyczno – kulturalno – rozrywkowych. Tradycyjna zabawa taneczna tzw. wianki

Nr 25 – „NAGRANIE I WYDANIE PŁYTY „TALENTY MUZYCZNE RAWY MAZOWIECKIEJ” – KOLĘDOWANIE Z MONOART ORAZ ZORGANIZOWANIE KONCERTU KOLĘD” – szacunkowy koszt zadania 9 000,00 zł
Projekt zakłada ukazanie muzycznych talentów rawskiej młodzieży na skalę lokalną, a także kultywowanie więzi na płaszczyźnie artysta – odbiorca rawski sentymentalnego świątecznego repertuaru zarówno na płycie jak i podczas koncertu zrealizowanego dla szerokiego grona odbiorców.

Projekty zgłoszone do BO POZA STREFĄ REWITALIZACJI (150 000,00 zł)

PROJEKTY INWESTYCYJNE (kwota przeznaczona na realizację zadań 105 000,00 zł)

Nr 6 – „INTELIGENTNE ŁAWKI SOLARNE” – szacowany koszt zadania 60 000,00 zł
Projekt zakłada ustawienie na terenie miasta w czterech lokalizacjach dwóch rodzajów ławek. Ławek bez oparć: wysepka parkingowa przy skrzyżowaniu ulic Tatar i Słowackiego oraz na przystanku autobusowym przy Aquarium. Ławek z oparciami przed MDK oraz przy ulicy Kościuszki. Ławki są Hot Spotami WiFi i posiadają gniazda do ładowania telefonów. Są zasilane wyłącznie energią słoneczną.

Nr 10 – „BEZ WODY NIE MA TRAWY” – szacowany koszt zadania 25 000,00 zł
Projekt zakłada budowę studni głębinowej na potrzeby nawadniania boiska głównego na Stadionie Miejskim.

Nr 13 – „BUDOWA PLACU ZABAW Z NOWOCZESNYMI ATRAKCJAMI” – szacowany koszt zadania 105 000,00 zł
Projekt zakłada modernizację dotychczasowego placu zabaw poprzez budowę nowoczesnego, bezpiecznego i ogrodzonego miejsca, w którym dzieci w każdym wieku będą miały możliwość swobodnie, komfortowo i kreatywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, a ich rodzice i opiekunowie obserwować beztroską zabawę swoich pociech w wydzielonej strefie relaksu na wygodnych estetycznych ławeczkach. Miejsce realizacji osiedle Tomaszowska.

Nr 19 – „WODA Z SOKIEM Z RAWSKIEGO SATURATORA” – szacowany koszt zadania 25 000,00 zł
Projekt zakłada zakup saturatora. Koszt projektu obejmuje zakup saturatora, kubków jednorazowych, soku, wynagrodzenie obsługującego oraz reklamę.

Nr 21 – „ZAKUP SPRZĘTU RATOWNICZEGO DLA OSP RAWA MAZOWIECKA” – szacowany koszt zadania 105 000,00 zł
Projekt zakłada podniesienie gotowości bojowej jednostki poprzez zakup sprzętu ratowniczego, środków ochrony indywidualnej strażaków – ratowników oraz wyposażenia płetwonurka.

Nr 23 – „PROFESJONALNY SPRZĘT TO PROFESJONALNE BOISKO” – szacowany koszt zadania 75 000,00 zł
Projekt zakłada zakup profesjonalnej maszyny do aeracji boisk piłkarskich. Zabieg aeracji metodą głębokiego nakłuwania.

PROJEKTY POZOSTAŁE (45 000,00 zł)

Nr 3 – „RAWSKIE LATO Z WIDZEWEM” – szacowany koszt zadania 45 000,00 zł
Projekt zakłada zorganizowanie sportowego pikniku integracyjnego wraz z zajęciami sportowymi i edukacyjnymi, w których będą uczestniczyć zawodnicy klubu RTS WIDZEW.

Nr 7 – „KONCERT ZESPOŁU LJUB-ANIA” – szacowany koszt zadania 25 000,00 zł
Projekt zakłada koncert rosyjskiego żeńskiego duetu akordeonowego.

Nr 9 – “ZAKUP SAMOCHODU NIEZBĘDNEGO DO DZIAŁAŃ WOPR w Rawie Mazowieckiej” – szacowany koszt 35 000,00 zł.

Nr 14 – „FERIE ZE STUDIEM FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU – BIAŁEJ” – szacowany koszt zadania 3000,00 zł
Projekt zakłada wykupienie licencji na 10 minutowe filmy do jednorazowego odtworzenia. Emisja miałaby charakter popularnego programu Teleranek. Projekcje odbywałby się w Miejskim Domu Kultury w każdy dzień Ferii Zimowych o godzinie 9.

Nr 15 – „BO TO ZŁA KOBIETA BYŁA – PRAWA OJCA I JEGO SZANSA NA SAMOTNE WYCHOWYWANIE DZIECKA” – szacunkowy koszt zadania 1000,00 zł
Projekt zakłada zorganizowanie spotkania z prawnikiem, ekspertem lub przedstawicielem organizacji, które mają do czynienia z problemami realizowania praw rodzicielskich przez mężczyzn.

Nr 16 – „KONCERT AKUSTYCZNY ZESPOŁU ŁYDKA GRUBASA” – szacowany koszt zadania 20 000,00 zł
Projekt zakłada plenerowy koncert akustyczny zespołu nad zalewem.

Nr 17 – „MIEJSKI RAJD NA ORIENTACJĘ – PIESZY I ROWEROWY” – szacowany koszt zadania 5 000,00 zł
Projekt zakłada zorganizowanie 10 punktów kontrolnych na terenie miasta, których zaliczenie powoduje sklasyfikowanie uczestnika.

Nr 18 – „KONCERT ZESPOŁU B&B PROJECT” – szacowany koszt zadania 5 000,00 zł
Projekt zakłada koncert ukraińskiego duetu grającego covery na bandurze i akordeonie.

Nr 20 – „OXYTREE – DRZEWO TLENOWE” – szacowany koszt zadania 6 000,00 zł
Projekt zakłada obsadzenie na terenach miejskich drzew tlenowych OxyTree. Preferowana aleja odrzew przy ulicy Targowej.

Nr 24 – „LETNIE MANEWRY ARTYSTYCZNE” – szacowany koszt zadania 25 000,00 zł
Projekt zakłada cykl sześciu imprez artystycznych odbywających się w okresie czerwiec – wrzesień w centrum miasta na terenie przy Miejskim Domu Kultury. Celem jest promocja talentów.

Nr 26 – „PSIE SPRAWY MIASTA RAWY” – szacowany koszt zadania 40 000,00 zł
Projekt zakłada zwiększenie liczby osób sprzątających przestrzeń miejską z nieczystości po swoich psach i wykształcenie wrażliwości społecznej na los zwierząt.

Nr 27 – „ZAKUP PRZYRZĄDÓW TRENINGOWYCH NA POTRZEBY ĆWICZĄCYCH W RAWSKIM KLUBIE KYOKUSHIN” – szacowany koszt zadania 4 000,00 zł
Projekt zakłada zakup kolejnych przyrządów treningowych: manekiny, rękawice do kick boxingu, kaski, stroje itp.

Nr 29 – „MULTIMEDIALNY ALMANACH RAWY MAZOWIECKIEJ” – szacowany koszt zadania 29 000,00 zł
Projekt zakłada wykonanie dwunastu form filmowych przedstawiających życie mieszkańców naszego miasta.

Nr 30 – „ZAKUP PLATFORMY STARTOWEJ NA SŁUPEK NA POTRZEBY ĆWICZĄCYCH W KLUBIE PŁYWACKIM RAWA SWIM” – szacowany koszt zadania 4 510,00 zł
Projekt zakłada doskonalenie umiejętności pływackich u dzieci i młodzieży trenujących w klubie.

Nr 31 – „WYJŚCIE Z LABIRYNTU – WARSZTATY Z PSYCHOTERAPEUTĄ DLA UZALEŻNIONYCH I ICH BLISKICH – ALKOHOL, NARKOTYKI” – szacowany koszt zadania 9 500,00 zł
Projekt zakłada cykl szkoleń dla pełnoletnich mieszkańców miasta, oraz zakup sprzętu niezbędnego do ich przeprowadzenia.

Pięć z projektów zostało zweryfikowanych negatywnie. Są to „BEZPIECZNE DOJŚCIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4” (projekt nr 2), „OD PALIKOTA DO RYDZYKA CZYLI WINO SAMODZIELNEJ ROBOTY” (projekt nr 4), „STREFA JUNIOR” (projekt nr 8), „ZAKUP SAMOCHODU NIEZBĘDNEGO DO DZIAŁAN WOPR W RAWIE MAZOWIECKIEJ” (projekt nr 9), „MUZYCZNA RAWA” (projekt nr 11)

Głosowanie na projekty zaopiniowane pozytywnie odbywać się będzie w dniach 9-23 października 2020 r. Głosować będzie można w formie papierowej za pośrednictwem karty wrzucanej do urny zlokalizowanej w Urzędzie Miasta lub elektronicznie. Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Rawy Mazowieckiej (osoby niepełnoletnie głosują za pośrednictwem przedstawiciela ustawowego). Każdy mieszkaniec Rawy Mazowieckiej może oddać swój głos na jedno zadanie planowane do realizacji na obszarze rewitalizacji oraz na jedno zadanie z grupy „pozostałe zadania”.

Wyniki głosowania poznamy niezwłocznie po zakończeniu liczenia i weryfikacji ważności głosów przez Zespół.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author