Categories Powiat

Mieszkaniec Rawy dostał mandat w wysokości 1500 zł. Kolejne 1,5 tys. zł kary może nałożyć na niego sąd

Mieszkaniec Rawy nie posiadał uprawnień i od blisko 3 lata, za brak aktualnych badań technicznych, miał zatrzymany dowód rejestracyjny.

  • Zgodnie z nowym taryfikatorem za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu kierowca zapłaci 1.500 złotych mandatu.
  • 42-letni mieszkaniec Rawy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

W ubiegłym tygodniu policjanci rawskiej drogówki podczas wykonywania pomiaru prędkości w Soszycach na drodze krajowej 72 zauważyli pojazd bmw, który na widok radiowozu zatrzymał się na poboczu.

Kiedy funkcjonariusze zakończyli działania na miejscu i ruszyli w przeciwnym kierunku do bmw, wówczas kierujący również zaczął kontynuować jazdę.

To zachowanie tylko utwierdziło w przekonaniu mundurowych, że kierowcę bmw należy skontrolować.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 42-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Zgodnie z nowymi przepisami policjanci nie mogą wypisać mandatu za to wykroczenie, obligatoryjnie kierują wniosek o ukaranie do sądu, gdzie kierowcę czeka kara nie mniejsza niż 1 500 złotych oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mieszkaniec Rawy dodatkowo jeździł bmw, pomimo braku dopuszczenia do ruchu.

Blisko 3 lata temu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jego auta za brak aktualnych badań technicznych i do chwili kontroli ich nie wykonał. Za to wykroczenie otrzymał mandat zgodnie z nowym taryfikatorem w wysokości 1 500 złotych.

Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem drogowym pojazd dopuszczony do ruchu to taki, który spełnia wymagania techniczne zawarte w artykule 66 ustawy prawo o ruchu drogowym, ale także ma dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowe, jest zarejestrowany i zaopatrzony w zalegalizowane tablice rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną z wyłączeniem motocykli.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author