Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Mirosław Iskierka wydał nową książkę. 23 lutego spotkanie z autorem w rawskiej bibliotece

Mirosław Iskierka wydał nową książkę „Niespełnione marzenie”. Rawa Mazowiecka jest jedną z jej głównych bohaterek. Książka rawianina do kupienia w księgarniach internetowych i w kilku punktach na terenie Rawy (sprawdź gdzie na końcu tekstu).

Już 23 lutego o godz. 18 Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie (pod filarami) zaprasza na spotkanie autorskie z Mirosławem Iskierką, autorem książki „Niespełnione marzenie”.  Książkę wydało rawskie WydawnictwoAutorskie.pl

 

KochamRawe.pl: Dokończył pan książkę, której pisanie rozpoczął pana ojciec…

Mirosław Iskierka: Tata napisał dwa rozdziały i nie dokończył trzeciego. Ja natomiast dokończyłem trzeci i dopisałem dodatkowe trzy rozdziały.

Co skłoniło pana do dokończenia książki i pokazania jej szerszej, rawskiej publiczności?

Od lat piszę opowiadania oraz inne utwory. Wiem, jaki niesie to za sobą wysiłek, aby utwór zainteresował czytelnika. Aby gdzieś w jego wyobraźni pozostawił trwały ślad. Przeczytałem dokładnie treści zapisane przez tatę i stwierdziłem, że to niemożliwe, aby tak cenna wiedza tamtych lat, bezpowrotnie zaginęła. Powiedziałem sobie, że jako rawianin na to nie pozwolę. Lubię nad wyraz to miasto.

W życiu zwiedziłem przecież wiele miast i państw, ale już po tygodniu pobytu moje serce wyrywało się z powrotem do Rawy. Dokończyłem więc rozdział trzeci „szkoła”. Umieściłem tam opisy licznych faktów, dotyczących również i  moich przeżyć podczas edukacji w Szkole Podstawowej nr 1. Wiele uwagi poświęciłem na rozdział „wojna”.

To był bardzo trudny okres życia wszystkich rawian. Tam właśnie umieściłem wiele frapujących treści zasłyszanych od dziadków i rodziców. Tekst ten oddałem do korekty historycznej panu Arturowi Gutowi. Za cenne jego wskazówki jestem mu bardzo wdzięczny i jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Jako rekompensatę dla czytelnika za trudny i traumatyczny okres wojny, umieściłem w powieści wątek miłosny. Czy przypadnie do gustu czytającego? Czy obudzi w czytelniku to, co w każdym z nas piękne, delikatne i ulotne? Czas to z pewnością zweryfikuje.

Czego mogą spodziewać się po pana książce rawscy czytelnicy?

Jak twierdzą moi czytelnicy, piszę bardzo ekspresyjnie, stąd prawdopodobnie powieść zbuduje  w wyobraźni każdego wiele obrazów z tamtych zamierzchłych już czasów. Przewiną się więc twarze bohaterów, mieszkań, w których żyli
i zdarzeń których byli uczestnikami i świadkami. Mam nadzieję, że pozostaną one na długo w pamięci czytelnika.

Rozmawiamy o powieści „Niespełnione marzenie”, prowadzi pan Rawski Klub Literacki w MDK, a kilka lat temu wydał pan tomik poezji pt. „Miłość zaklęta w kwiatach” Skąd to zamiłowanie do pisania i tak duża aktywność w tym obszarze?

Myślę, że wiele otrzymałem w genotypie od moich przodków. Widziałem obrazy i rzeźby brata taty. Czytałem krótkie opowiadania, które zamieszczał w dawnej rawskiej gazecie „Echo Rawy”, słuchałem piosenek wykonywanych przez drugiego jego brata. Dziadek, kiedy byłem dzieckiem, wykonywał mi ręcznie zadziwiająco artystycznie piękne zabawki. Nie sposób w tych warunkach nie czerpać radości z tego, że można dać innym rodakom odrobinę siebie.

Wydawcą książki Mirosława Iskierki „Niespełnione marzenie” jest rawskie www.WydawnictwoAutorskie.pl, które wydaje też gazetę „KochamRawe.pl – magazyn opinii”.

Książka jest dostępna w księgarniach internetowych zobacz na CENEO

Albo w formie ebooka

Książkę można kupić w Rawie:

  • Księgarnia WAM ul. Wyszyńskiego
  • Miejska Biblioteka Publiczna (pod filarami)
  • Sklep Papierniczy BiS ul. Kościuszki 18.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author