Categories Miasto

Muzyczna Jatka: Promocja książki Danuty Dębskiej “Rawskie pieśni nabożne”

Promocja książki Danuty Dębskiej “Rawskie pieśni nabożne” będzie główną atrakcją marcowej Muzycznej Jatki, która odbędzie się w najbliższą środę – 13 marca – o godz. 18 w Jatkach Miejskich przy ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej.

Nakładem rawskiego wydawnictwa WydawnictwoAutorskie.pl pojawiła się nowa pozycja autorstwa rawianki – Danuty Dębskiej. Promocja publikacji zatytułowanej “Rawskie pieśni nabożne” będzie główną atrakcją marcowej Muzycznej Jatki. Jak na mini koncert przystało, posłuchamy nie tylko jak przebiegały prace nad powstawaniem książki. Pani Danuta zaprosiła do Jatek cenionych muzyków zafascynowanych lokalnym folklorem. Wspólnie oczarują nas niejedną piękną melodią.

13 marca o godz. 18 w Jatkach Miejskich Pani Danucie będą towarzyszyć:

Barbara Branicka- Gromek

Sama nauczyła się grać ze słuchu na historycznym instrumencie – trzyrzędowej harmonii. Chętnie bierze udział w miejskich i powiatowych imprezach wygrywając mazurki, polki i oberki.

Jan Kępa

Autentyczny skrzypek reprezentujący muzykę regionu rawskiego. Ceniony w regionie i kraju muzyk ludowy. Występuje na scenach w całej Polsce, a jego muzyka in crudo doceniana jest przez wielu jurorów.

Władysław Chaber

W Kapeli Bobrowanie gra na akordeonie i trzystrunowych basach. Występuje na konkursach ogólnopolskich, regionalnych oraz imprezach folklorystycznych.

Danuta Dębska

Zafascynowana folklorem Ziemi Rawskiej. Zbiera, dokumentuje regionalną tradycję, opisuje, wykonuje transpozycje, a opracowany materiał wydaje w formie książek. Ostatnia pozycja zatytułowana „ Rawskie pieśni nabożne” dotyczy unikatowych, okolicznościowych pieśni pogrzebowych, pastorałek i pieśni majówkowych, wymyślonych i wykonywanych przez ludzi zamieszkujących nasz region folklorystyczny.

Na autorski wieczór połączony z mini koncertem niezmiennie zapraszają wspólnie: Miejski Dom Kultury z Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej.

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author