Categories Miasto

Nad Zalewem Tatar powoli zaczyna się sezon letni

Zalew napełniany jest wodą. Na sprzęt pływający trzeba będzie poczekać jeszcze kilka dni. Prace związane z remontem jazu piętrzącego zostały zakończone.

Poznaj autorów najlepszych opowiadań o Rawie Mazowieckiej>>>

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej muszą jeszcze kilka dni poczekać na rozpoczęcie sezonu nad Zalewem Tatar, który w okresie letnim niemal codziennie przyciąga tłumy mieszkańców naszego miasta, a w weekendy również z ościennych miejscowości.

W tym roku, ze względu na konieczność przeprowadzenia prac związanych z modernizacją jazu piętrzącego (tzn. “wanienek”) woda musiała być spuszczona i dopiero w tym tygodniu rawskie zalew ponownie jest napełniony wodą, ale ze względu na panującą suszę proces ten przebiega niezwykle wolno.

– Jesteśmy przygotowani do wprowadzenia na wodę sprzętu pływającego, ale musimy poczekać jeszcze kilka dni, aż uzyskamy odpowiedni poziom wody – zaznacza w rozmowie z KochamRawe.pl Tadeusz Kotusiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak dodaje niezbędne prace zostały już przeprowadzone na kąpielisku, łącznie z oczyszczeniem i wapnowaniem dna. Gdy tylko zalew napełni się wodą zostaną pobrane przez Sanepid próbki do analizy. Jeśli wynik będzie pozytywny kąpielisko zostanie otwarte. Najprawdopodobniej nastąpi to za około 1,5 do 2 tygodni.
Dyrektor OSiR uważa, że zalanie bujnej i niezwykle malowniczo wyglądającej roślinności (GALERIĘ ZDJĘĆ ZNAJDZIECIE TUTAJ) nie spowoduje zakwitu sinic, czy zabrudzenia wody w zbiorniku.

Remont jazu piętrzącego został dofinansowany przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kwotą ponad 740 tys. zł.

Zaś sam remont kosztował blisko 1,5 mln zł, a wykonywała go wybrana w przetargu firma Enerko Energy Sp. z o.o. z Kielc.

Już w ten weekend nad Zalewem Tatar odbędzie się I Rawski Zlot Foodtrucków i Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli.

Dowiedz się co robić w Rawie Mazowieckiej w czasie wakacji>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author