Categories Powiat

Narkotyki: 6 osób zatrzymanych. Zabezpieczone: marihuana, amfetamina i krzewy konopi

Kryminalni z rawskiej komendy wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz z komisariatu w Białej Rawskiej w ciągu dwóch dni wyeliminowali z rynku znaczna ilość narkotyków. Dzięki ich działaniom nie trafiło do obiegu ponad kilogram marihuany, 90 gramów amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli również 44 krzaki konopi. Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób. Zatrzymania miały miejsce m.in. w Rawie Mazowieckiej i na terenie gm. Biała Rawska.

WYBIERZ Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego. KLIKNIJ i sprawdź na kogo możesz zagłosować>>>

10 marca 2020 roku rawscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali na ulicy Reymonta w Rawie Mazowieckiej opla, którym kierował 22 – letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Policjanci widzieli wcześniej jak samochód rusza spod jednej z posesji na terenie gminy, gdzie jak wcześniej ustalili może dochodzić do handlu środkami odurzającymi. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli 0,5 grama marihuany. Mężczyzna trafił do aresztu usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni przeszukali posesję, spod której wyjechał wcześniej 22 – latek. Tam również policjanci zabezpieczyli marihuanę należącą do 17 – latka, który również trafił do aresztu. Czynności wykonane przez policjantów pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów posiadania oraz udzielania narkotyków. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że w sprawę zamieszany jest również 22 – latek z powiatu tomaszowskiego. Następnego dnia pojawili się w jego mieszkaniu gdzie zabezpieczyli 26 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Poza posiadaniem znacznej ilości narkotyków mężczyzna usłyszał zarzut wielokrotnego udzielania, w tym osobom małoletnim. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. W związku z poważnymi zarzutami został skierowany wniosek o jego tymczasowe aresztowani.

Jeśli chcesz wiedzieć jak funkcjonuje Rawa w związku z koronawirusem kliknij TUTAJ>>>

Również 10 marca tego roku policjanci z Komisariatu w Białej Rawskiej podczas patrolu w miejscowości Żurawia na bocznej drodze zauważyli Audi A4. Zainteresowali się tym autem w związku z częstym zaśmiecaniem terenów leśnych w tej okolicy. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 27 i 48 lat . Zachowywali się nerwowo, unikając kontaktu wzrokowego z policjantami. Czujni funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyznach biały proszek. W czasie przeszukania audi policjanci znaleźli również wagę elektroniczną, blisko 50 torebek foliowych oraz inne akcesoria mogące służyć do zażywania, jak również do porcjowania. Test wykazał, że zabezpieczony proszek to 90 gramów amfetaminy.

Mężczyźni trafili do aresztu. 27-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. 48 latek przyznał się do posiadania narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

11 marca 2020 roku policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzili wspólne działania z kryminalnymi z Rawy. Policjanci w Rawie Mazowieckiej na terenie jednej z prywatnych posesji zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W jednym z pokoi w domu jednorodzinnym policjanci znaleźli namiot z osprzętem, a w nim 44 krzewy.

Jak wyliczyli funkcjonariusze można było z nich uzyskać około kilograma gotowego marihuany. Policjanci zatrzymali 36-letniego właściciela plantacji. Podczas przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli również prawie 220 gramów marihuany, blisko 750 gramów wyschniętych części roślin oraz środki chemiczne do ich pielęgnacji. Ponadto w jednym z pomieszczeń kryminalni ujawnili aparaturę do wytwarzania alkoholu bez polskich znaków akcyzy, beczki z zawartością roztworu do produkcji alkoholu oraz 14 butelek różnej pojemności gotowym alkoholem.

Właściciel plantacji trafił do aresztu. Grozi mu kara od 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie. Zdjęcie poglądowe.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author