Categories Miasto

Rawa Mazowiecka w czasie pandemii koronawirusa (zdjęcia)

Dotychczas nie stwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem w Rawie Mazowieckiej. 5 zakażeń w woj. łódzkim (13 marca godz. 9). Mimo to sklepowe półki niemal świecą pustkami. Minister Jadwiga Emilewicz zapewnia, że sklepy nie będą zamykane. W Rawie, podobnie jak w całym kraju, zamknięte są placówki oświatowe. Inne instytucje pracują bez zmian.

Sprawdź co dzieje się aktualnie w Rawie Mazowieckiej TUTAJ>>>

Został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ>>>

GŁOSOWANIE NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA POWIATU RAWSKIEGO TRWA. KLIKNIJ>>>

W Polsce mamy pierwszy zgon z powodu zakażenia koronawirusem. Zmarła pacjentka z Poznania. Zdiagnozowanych zakażonych jest już prawie 50 osób. W województwie łódzkim dotychczas stwierdzono 2 zakażenia. Na terenie województwa mamy 17 osób hospitalizowanych i tyle samo objętych kwarantanną. 612 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

WSZYSTKIE AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE RAWY ZNAJDZIESZ TUTAJ>>>

W Rawie Mazowieckiej ze sklepowych półek znika niemal wszystko. Zwłaszcza produkty suche: kasze i makarony oraz środki higieny: mydło czy papier toaletowy. Minister Jadwiga Emilewicz zapewnia, że żywności w polskich sklepach nie zabraknie i nie warto robić zakupów na zapas. Rząd nie ma też planów zamykania marketów, czy galerii handlowych.

Rodzice z Rawy Mazowieckiej stanęli na wysokości zadania i w większości przypadków nie wysłali dziś dzieci do szkół, w których dziś i jutro odbywają się wyłącznie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku wszystkie szkoły i przedszkola zostaną zamknięte. Dziś do rawskich szkół przyszło tylko po kilkoro dzieci.

W szkołach cały czas pracują pracownicy administracji i obsługi. Tak będzie przez całe najbliższe dwa tygodnie. Nauczyciele od poniedziałku nie będą przychodzić do pracy.

Poprzez jeden z portali społecznościowych dziś do społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 zwrócił się dyrektor Wojciech Kubicki:

W Rawie normalnie pracują wszystkie urzędy, a burmistrz nie planuje wprowadzać pracy zdalnej dla urzędników.

Nie bardzo widzę możliwość, aby urzędnicy wykonywali swoja pracę zdalnie – mówi w rozmowie z portalem KochamRawe.pl burmistrz Piotr Irla. – Niemniej zwracam się do wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby jeśli to tylko możliwe, wstrzymali się w najbliższym czasie z załatwianiem spraw urzędowych. Oczywiście jeśli ktoś do urzędu przyjdzie, jego sprawa zostanie normalnie załatwiona – informuje burmistrz.

Mimo to do dowołania burmistrz zdecydował o zamknięciu kasy w urzędzie. Wszystkie wpłaty należy dokonywać na konto urzędu przelewem. Skrócono także pracę wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego. Mieszkańcy będą obsługiwani tu tylko w godzinach od 8 do 12.

Dziś (12.03) minister zdrowia wprowadzi na terenie całego kraju stan zagrożenia epidemicznego.

Minister zdrowia przewiduje, że w ciągu najbliższego tygodnia będziemy mieć około 1 tysiąca osób zakażonych koronawirusem.

Poniżej zdjęcia z rawskich marketów. W miarę możliwości lepiej jednak pozostać w domu, nie robić zakupów na zapas i nie przebywać w dużych skupiskach ludzi. W sklepach, stojąc w kolejce, także można się zarazić lub zarażać inne osoby.

Jak funkcjonują urzędy i instytucje w Rawie Mazowieckiej w obliczu walki z koronawirusem? SPRAWDŹ TUTAJ>>>

Zdjęcie główne jest zdjęciem poglądowym i nie pochodzi z Rawy Mazowieckiej, choć zostało wykonane dziś (12.03). Wszystkie inne zdjęcia znajdujące się w tym artykule pochodzą z Rawy Mazowieckiej.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author