Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Nauczyciele w Rawie strajkują. Dzieci zostały w domach. Prawdziwy sprawdzian w najbliższych dniach

Dziś, pierwszego dnia strajku nauczycieli, do każdej z rawskich szkół przyszło tylko po kilkoro, maksymalnie kilkanaścioro dzieci. Czy rodzice będą w stanie zapewnić opiekę swoim dzieciom także w kolejnych dniach strajku?

– Dziś dzieci zostały objęte opieką świetlicową i miały zorganizowany posiłek zarówno w szkołach jak i w przedszkolach – informuje Jolanta Kosińska, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w rawskim ratuszu.

Obawia się jednak, że tylko dziś większość rodziców postanowiło zostać z dziećmi w domu, albo zorganizować im inną opiekę. Zdaniem naczelnik Kosińskiej, jeśli strajk potrwa dłużej, coraz więcej dzieci zacznie przychodzić do szkół i przedszkoli.

Największy problem może być w czasie egzaminów. – Jeśli nauczyciele będą strajkować w czasie egzaminów, to szkoły nie będą mogły zapewnić żadnych zajęć opiekuńczych, gdyż dyrektorzy będą musieli się skoncentrować na przeprowadzeniu egzaminów – podkreśla Jolanta Kosińska.

Poza szkołami, na terenie naszego miasta opiekę dzieciom zapewniają także instytucje kultury i sportu, ale dziś tylko kilkanaścioro młodych rawian pojawiło się na hali sportowej. W innych instytucjach dzieci nie było.

Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci, którymi nie ma się kto zaopiekować, odbywają się w godzinach 9.00-12.00 w Miejskim Domu Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Rawskiej oraz w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji (Hala Tatar, Hala Milenium). Zajęcia z dziećmi zapewnia też Świetlica Środowiskowa mieszcząca się przy ulicy Miłej. Tutaj dzieci zapraszamy w godzinach 8.00 – 18.00.

W Rawie Mazowieckiej, w szkołach i przedszkolach, do strajku nie przystąpiła kadra administracyjna oraz obsługa. W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 75 nauczycieli a 7 wstrzymało się od strajku. Do szkoły przyszło 4 dzieci. W Szkole Podstawowej nr 2 trwają rekolekcje, a na zajęcia przyszło 3 dzieci. Szkoła Podstawowa nr 4 – 11 nauczycieli, którzy nie przyłączyli się do strajku, a na zajęcia przyszło 11 dzieci.

W rawskich przedszkolach sytuacja przedstawia się następująco: do Przedszkola nr 1 przyszło 15 dzieci, w Przedszkolu nr 2 zjawiło się 9 milusińskich, a Przedszkole nr 3 przyjęło dziś 17 małych uczniów. Dyrekcje przedszkoli nie przyłączyły się do strajku.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author