Categories Powiat Rawski

Niezwykły mural w Rawie. Do końca sierpnia trwa konkurs. Sprawdź

W czerwcowym numerze gazety „KochamRawe.pl – magazyn opinii” obiecaliśmy napisać więcej o muralu „Biblioteka – Wszechświat w jednym miejscu”, który powstał na ścianie Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego w Rawie Mazowieckiej.

– W maju tego roku obchodziliśmy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje świętowanie tego czasu pod innym hasłem. I tak w 2022 roku było to hasło: ”Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Postanowiłyśmy pójść o krok dalej i dlaczego by nie udowadniać i pokazywać, że w bibliotekach znajdziemy cały wszechświat?- mówi Joanna Rolewska-Kowalczyk, Dyrektor Biblioteki. Wykonawcą muralu jest Paweł Pacholec – z wykształcenia
i zamiłowania plastyk, magister sztuki, fotograf, pasjonat wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej i sportów ekstremalnych.

Mamy nadzieję, że mural „Biblioteka – Wszechświat w jednym miejscu” wpisze się w miejsca „Warto zobaczyć” w naszym mieście!

Z tej okazji w bibliotece trwa wakacyjny konkurs na najciekawsze zdjęcie przy muralu. Wystarczy je wysłać do biblioteki na adres mailowy powiatowa@rawabiblioteka.info, lub poprzez media społecznościowe biblioteki. Prace można nadsyłać do 31 sierpnia. Czekają atrakcyjne nagrody!

Odpowiadając na potrzeby czytelników w bibliotece pojawiły się kolejne czytniki do e-booków (książek elektronicznych) i jest ich już 5! Można je bezpłatnie wypożyczyć i korzystać do woli dzięki otrzymanym, również darmowym, kodom do Legimi. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie np. podczas podróży.

Bezpłatna usługa „Książka na telefon” jest cały czas dostępna dla mieszkańców miasta. Wystarczy zadzwonić do biblioteki (tel. 46 814 28 30),  a książki zostaną dostarczone pod same drzwi!

Biblioteka otrzymała dotację na Zakup Nowości Książkowych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 11 300 zł. Bibliotekarki zachęcają do składania propozycji zakupu, które wzbogacą księgozbiór.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author