ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

Nowy proboszcz u oo. Pasjonistów w Rawie o. dr Wojciech Adamczewski

Od 21 marca przełożonym rawskiego klasztoru oo. Pasjonistów i proboszczem parafii pw. św. Pawła od Krzyża jest o. dr Wojciech Adamczewski. W niedzielę (29.03) miało się odbyć jego uroczyste wprowadzenie na urząd i przejęcie obowiązków proboszcza rawskiej parafii, ale ze względu na epidemię i ograniczenie uczestnictwa we mszach św. do 5 osób uroczystość została przesunięta na czas po epidemii.

O. dr Wojciech Henryk Adamczewski CP (ur. w Łodzi, 12 czerwca 1972 r). Po ukończeniu formacji zakonnej w Zgromadzeniu Męki Jezusa Chrystusa (oo. Pasjonistów) i złożeniu ślubów wieczystych 14.09.1997, otrzymał święcenia kapłańskie 24 maja 1998 r. Został następnie skierowany na studia specjalistyczne z zakresu filozofii. W 2006 r. na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie uzyskał stopień naukowy doktora filozofii na podstawie bardzo wysoko ocenionej rozprawy pt. „Il significato del dialogo nell’incontro interumano alla luce della filosofia di Levinas”.

Nowy proboszcz rawskiej parafii oo. Pasjonistów ma doświadczenie dydaktyczne, które zdobył zwłaszcza na Ukrainie, gdzie pracował i wykładał w seminarium diecezji Kamieniecko-podolskiej w Gródku. Nie brakuje mu również praktyki duszpasterskiej z pracy w parafiach w Łodzi, Rawie Mazowieckiej i Smotryczu na Ukrainie. W latach 2018-2020 pełnił urząd przełożonego i proboszcza w łódzkiej wspólnocie pasjonistów. W zgromadzaniu pełnił urzędy dyrektora kleryków, ekonoma prowincjalnego, konsultora i dyrektora junioratu. Od czerwca 2018 r. jest ekonomem prowincjalnym i Pierwszym Konsultorem.

Źródło: pasjonisci.pl

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author