Categories Miasto

Rawa Mazowiecka: Uczciwy Jaś oddał znaleziony portfel

Kilkuletni mieszkaniec Warszawy wykazał się dużą odpowiedzialnością, a przede wszystkim uczciwością. Chłopiec będąc w odwiedzinach u swojej babci w Rawie Mazowieckiej znalazł w parku portfel z pieniędzmi. Przyniósł go do rawskiej komendy, a zguba wróciła już do właściciela.

W połowie maja do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej zgłosiła się kobieta z 6-letnim synem, który w parku na jednej z ławek znalazł portfel. Było w nim ponad 200 złotych, ale niestety żadnych dokumentów.

Po kilku dniach do rawskiej komendy zgłosiła się mama innego chłopca mieszkańca powiatu rawskiego, który będąc w parku zgubił portfel. Właściciel zguby to również kilkuletni chłopiec, dla którego największe znaczenie miał sam portfel, ponieważ był pamiątką po jego dziadku.

Dzięki uczciwemu młodemu znalazcy, zguba wróciła do właściciela. Mama chłopca, który zgubił portfel przekazała dla rzetelnego 6-latka prezent.

Komendant Powiatowy Policji w Rawie Mazowieckiej mł. insp. Piotr Bartkiewicz wręczył babci dyplom dla wnuczka oraz drobne prezenty, z prośbą o przekazanie gdy następnym razem chłopiec znowu przyjedzie w odwiedziny.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej Zbigniew Pacho gdy dowiedział się, że do tej sytuacji doszło podczas pikniku organizowanego przez bibliotekę, postanowił przekazać również w prezencie książkę.

Komendant nie szczęścił słów uznania za właściwą postawę, która może być wzorem dla innych osób. W tym przypadku dumni mogą być również rodzice 6-latka, którzy kształtują u swojego dziecka właściwe rodzaje zachowań i postaw. Gratulujemy.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author