ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 2

Jak będzie wyglądał rok szkolny 2020/2021 w czasie pandemii w Szkole Podstawowej nr 2? O to zapytaliśmy Wojciecha Kubickiego, dyrektora tej placówki.

Cały czas mam nadzieje, że rok szkolny rozpoczniemy w miarę normalnie 1 września. Chociaż nasza szkoła dobrze poradziła sobie z nauczaniem zdalnym. I zapewniam, że jest to opinia większej części nauczycieli i uczniów a nie tylko moja. Bardzo szybko zaczęliśmy wykorzystywać platformę edukacyjną, spora część lekcji odbywała się online w czasie rzeczywistym, potrzebującym uczniom udostępniliśmy niezbędny sprzęt. Niemniej jestem pewien, że nawet najlepiej prowadzona edukacja zdalna nie zastąpi bezpośrednich kontaktów uczniów i nauczycieli.

Od września postaramy się „rozrzedzić” liczbę uczniów w szkole. Niestety wiązać się to będzie z koniecznością wprowadzenia drugiej zmiany. Zajęcia wychowania fizycznego będziemy starali się prowadzić przede wszystkim na wolnym powietrzu. Klasy młodsze będą miały własny rytm, tzn. na przerwy będą wychodzić o innej porze niż uczniowie starsi. Oczywiście zgodnie z zaleceniami MEN stworzymy izolatkę dla uczniów z podejrzeniem zakażenia, przy wejściach stać będą bezdotykowe pojemniki z płynem dezynfekcyjnym, rodzice nie będą wchodzić do szkoły, dla chętnych nauczycieli i uczniów zapewniliśmy środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, przyłbice). Nie będzie jednak powszechnego mierzenia temperatury ani dzielenia klas na pół, albo przecinania ławek. Po prostu zachowamy zdrowy rozsądek i szczególne zasady higieny.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author