Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Od 1 marca zamknięty będzie most na ul. Fawornej i ulica Kościuszki. Sprawdź objazdy

W związku z planowanymi w bieżącym roku inwestycjami drogowymi w Rawie Mazowieckiej, kierowcy podróżujący ulicami naszego miasta napotkają pewne utrudnienia w ruchu.

W dniach od 1 do 31 marca br., planuje się całkowite zamkniecie dla ruchu kołowego mostu na rzecz Rawce oraz fragmentu ulicy Fawornej, od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Kolejową. Będzie to związane z remontem samego mostu, jak i całego ciągu drogowego Al. Konstytucji 3 Maja – ul. Faworna – Boguszyce.

Mapa objazdów podczas zamknięcia mostu na ul. Fawornej.
Mapa objazdów podczas zamknięcia mostu na ul. Fawornej.

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji przejezdne będą natomiast w obu kierunkach ulice: Słowackiego oraz Kolejowa, ta ostatnia obsługiwać będzie ruch w kierunku Boguszyc i Skierniewic.

W związku z realizacją powyższych inwestycji kierowcy muszą być również przygotowani na utrudnienia w obrębie ulic: Konstytucji 3 Maja oraz Tomaszowskiej, gdzie wkrótce rozpoczną się prace brukarskie w obrębie chodników oraz zjazdów.

Utrudnienia te będą polegały na wyłączeniu ciągów pieszych oraz zwężeniach pasów ruchu oraz wprowadzeniu zakazów zatrzymywania i postoju.

Planuje się, że roboty związane z remontami chodników w obu ciągach drogowych zakończą się do 15.04.2022r.

Aktualnie na ul. Konstytucji 3 Maja już trwa wymiana chodników. W kwietniu wymieniana będzie nawierzchnia.
Aktualnie na ul. Konstytucji 3 Maja już trwa wymiana chodników. W kwietniu wymieniana będzie nawierzchnia.

Natomiast od połowy kwietnia rozpoczną się roboty bitumiczne co spowoduje całkowite zamknięcie odcinków ulic dla ruchu. Roboty te będą realizowane w kilku etapach:

1. Al. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Reymonta do ul. Krakowskiej (rondo).
W tym samym czasie wyłączony będzie również odcinek ul. Kościuszki
od ul. Fawornej do ul. Nowej. Planowane wyłączenie z ruchu ok. 3 dni.

2. Al. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Krakowskiej (rondo) do ul. Kościuszki (światła) oraz ul. Tomaszowska od ul. Nowej do ul. Cmentarnej. Planowane zamknięcie 4 dni. W tym czasie powinny zakończyć się roboty na ul. Fawornej
i będzie oddana w całości do ruchu.

3. Ul. Tomaszowska od ul. Cmentarnej do ul. Wyzwolenia oraz droga 4110E (wylot z Rawy Mazowieckiej w kierunku Żelechlinka) na odcinku od granic administracyjnych Rawy do początku zabudowań Boguszyc ( odcinek 1 km) Planowane wyłączenie 4 dni. Objazdy będą kierowane przez miejscowości Księża Wola i Soszyce

4. Ul. Tomaszowska od ul. Wyzwolenia do ul. Katowickiej. Planowane zamknięcie 4 dni.

W trakcie zamykania poszczególnych odcinków ul. Tomaszowskiej i Kościuszki ruch będzie kierowany do ul. Słowackiego.

Objazd ulicą J. Słowackiego w Rawie do ulicy Wyszyńskiego.
Objazd ulicą J. Słowackiego w Rawie do ulicy Wyszyńskiego.

Natomiast głównym objazdem dla ul. Konstytucji 3 Maja będzie ul. Reymonta, Krakowska i Niepodległości.

Całkowite zakończenie robót w al. Konstytucji 3 Maja i ul. Fawornej oraz ul. Kościuszki i Tomaszowskiej jest zaplanowane na koniec maja 2022r.

Wraz z zamknięciem na początku marca ulicy Fawornej (brak przejazdu od ul. Słowackiego do Kolejowej) prace rozpoczną się na ul. Kościuszki (od świateł do pl. Wolności).

Objazd będzie odbywał się ulicami Słowackiego i Armii Krajowej. Tymi ulicami od Fawornej, ulicą Słowackiego przy Urzędzie Skarbowym, będzie można wyjechać na ul. Wyszyńskiego i pojechać w kierunku Urzędu Miasta.

Jak twierdzi wiceburmistrz Artur Piotrowski, prace na ulicy Kościuszki (przynajmniej na odcinku od świateł do Pl. Wolności) przy sprzyjającej pogodzi mogłyby się zakończyć w okolicach Wielkanocy.

Najprawdopodobniej w kwietniu prace będą prowadzone też na ulicy Kolejowej.

Ulica Kolejowa mimo remontu nie będzie zamykana, choć czasowe utrudnienia na pewno będą występować. Na Kolejowej będą budowane przejścia dla pieszych na wyniesieniach, oświetlenie uliczne, chodniki wraz z nowymi krawężnikami i nakładka asfaltowa. – Ulicę zamkniemy tylko w dniu, kiedy będzie kładziona nakładka asfaltowa, ale być może także wtedy ruch będzie mógł się odbywać wahadłowo. Na pewno ulicy Kolejowej nie będziemy na dłuższy czas wyłączać z ruchu – deklaruje Artur Piotrowski wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

Kierowcy powinni też uważać na ul. Ks. Skorupki, gdyż tutaj, podobnie jak na ul. Kolejowej, również będą budowane nowe, bezpieczne przejścia, chodniki oraz wymieniana nakładka asfaltowa. W czasie prac na ulicy mogą występować utrudnienia i czasowe zamknięcia.

Ulica Łowicka także przejdzie podobny remont, ale dopiero po otwarciu ulicy Fawornej i zakończeniu prac na ul. Kolejowej. Utrudnienia na ulicy Łowickiej mogą występować dopiero w maju.

Plac Wolności w Rawie Mazowieckiej

Przypominamy, że docelowo, po rewitalizacji przejazdu przez środek pl. Wolności nie będzie.

Latem zakończy się rewitalizacja centrum Rawy, a najprawdopodobniej wraz z końcem maja zakończą się wszystkie istotne utrudnienia dla kierowców, zaś ruch powinien odbywać się już według docelowej organizacji.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author