Categories Powiat

Ośrodek w Sierzchowach i droga w Stolnikach – to aktualne inwestycje na terenie gminy Cielądz

Cielądz kocham Rawę

Wójt Paweł Królak chciałby jak najszybciej rozpocząć termomodernizację ośrodka zdrowia w Sierzchowach. W połowie sierpnia ruszą prace na drodze w Stolnikach. Gmina wciąż zabiega o dofinansowanie innych inwestycji.

Już trzy przetargi zorganizowała gmina Cielądz, aby wybrać wykonawcę termomodernizacji ośrodka zdrowia w Sierzchowach. Samorząd miał problemy z wyłonieniem wykonawcy tych prac.

– W pierwszym przetargu kwoty zaoferowane przez firmy przewyższały nasze możliwości finansowe. W drugim nie mogliśmy wybrać firmy, ponieważ obie oferty nie spełniały wymogów formalnych – informuje Paweł Królak wójt gminy Cielądz. – Mam nadzieję, że tym razem uda się wybrać wykonawcę i do końca roku inwestycja zostanie zrealizowana – dodaje wójt.

W ramach sierzchowskiej inwestycji w ośrodku zdrowia zostanie zainstalowana winda, wykonana szeroko rozumiana termomodernizacja budynku, cały system ogrzewania, dach, przebudowa pomieszczeń i dostosowanie ich do aktualnie obowiązujących przepisów oraz szereg innych prac, które sprawią, że budynek zyska nowy blask i będzie mógł służyć mieszkańcom przez kolejne lata. Cała inwestycja pochłonie ok. 600 tys. zł. Będzie ona realizowana przy znacznym wsparciu środków zewnętrznych.

Prawdopodobnie około połowy sierpnia ruszą prace na drodze w Stolnikach. Wykonawca tych prac już został wybrany. Wcześniej gmina pozyskała na ten cel środki z Urzędu Marszałkowskiego.

Gmina złożyła też wnioski na dotacje z Polskiego Ładu. – Dla mnie priorytetową inwestycją jest budowa szkoły w Cielądzu. Wniosek na tę inwestycję opiewa na kwotę 12 mln zł – mówi wójt Królak.

Inne wnioski dotyczą budowy wodociągu w Sierzchowach – 7 mln zł i remont drogi w Komorowie – 2 mln zł.

Wójt gminy Cielądz chce złożyć też dwa wnioski na inwestycje drogowe do Wojewody Łódzkiego. Dotychczas władze gminy nie podjęły jeszcze ostatecznych decyzji które mogłyby być to drogi. Najprawdopodobniej będzie to wspólny projekt złożony przez trzy gminy (Cielądz, Regnów, Sadkowice na drogę Zuski-Lewin przez Rylsk oraz na modernizację drogi w miejscowości Wylezinek.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author