Categories Miasto

Pamiętajcie, że w centrum Rawy obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Podajemy szczegóły

Przejezdna jest już ulica Mickiewicza od ul. Kościuszki. Tu ruch odbywa się w obu kierunkach. Niebawem ekipy budowlane przeniosą się w okolice Starostwa Powiatowego. Pamiętajcie, że w grudniu zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu. Zwracajcie uwagę na znaki pionowe i poziome. Piszemy o najważniejszych zmianach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Niebawem zostanie zamknięty przejazd w okolicach Starostwa Powiatowego. Tu rozpoczną się prace ziemne.
Niebawem zostanie zamknięty przejazd w okolicach Starostwa Powiatowego. Tu rozpoczną się prace ziemne.

Na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Krakowską i ulicy Warszawskiej z ulicą Miłą została uruchomiona sygnalizacja świetlna. Zostanie ona zsynchronizowana w taki sposób, aby nie tworzyły się korki, a kierowcy nie musieli zatrzymywać się co chwila na kolejnym „czerwonym”. Sygnalizacja na skrzyżowaniu z ul. Krakowską już działa, a przy wyjeździe z ul. Miłej jeszcze włączone jest pulsujące światło pomarańczowe.

Sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Krakowskiej w Rawie.
Sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Krakowskiej w Rawie.

Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Krakowskiej pierwszeństwo przejazdu mają kierowcy poruszający się ulicą Mickiewicza.

Ulica Krakowska jest jednokierunkowa, z jazdą od ulicy Warszawskiej w kierunku ul. Mickiewicza. Od Mickiewicza jest już jak dawniej dwukierunkowa.

Ulica Mickiewicza pozostanie ulicą dwukierunkową z zatoką parkingową do parkowania równoległego wzdłuż jezdni i z zatoką autobusową (przystankiem) przy skrzyżowaniu z ul. Kopernika.

Ulica Miła jednokierunkowa, w stronę ulicy Warszawskiej z wyjazdem zarówno w prawo jak i w lewo. Jadąc ulicą Miłą, będziemy mogli również skręcić w ul. Kilińskiego w kierunku Krakowskiej. Powstała tu zatoka autobusowa (w pobliżu skrzyżowania z ulicą A. Mickiewicza) zaś dalej w kierunku ul. Warszawskiej powstała zatoka postojowa do parkowania wzdłuż z wyznaczonymi dwoma miejscami tylko dla rodziców, którzy przywożą, wysadzają swoje dziecko pod szkołą i odjeżdżają.

Ulica Mazowiecka jednokierunkowa z wyjazdem na ul. Warszawską w prawo.
Ulica Mazowiecka jednokierunkowa z wyjazdem na ul. Warszawską w prawo.

Ulica Kilińskiego – jednokierunkowa, a ruch na niej odbywa się od ul. Miłej do ul. Krakowskiej (wyjazd na Krakowską tylko w lewo). Docelowo z ulicy Kilińskiego będzie można też wyjechać ul. Mazowiecką na ul. Warszawską. Wzdłuż przedszkola oznakowaniem poziomym zostaną wyznaczone miejsca parkingowe (w tym, podobnie jak na ul. Miłej, dwa miejsca przy samym wejściu do przedszkola do zatrzymania się tylko na chwilę).

Ulica Mazowiecka (jest to ulica obok banku od ul. Kilińskiego do ul. Warszawskiej) zostanie udrożniona (jednokierunkowa) z możliwością wyjazdu na ul. Warszawską wyłącznie w prawą stronę. Będzie tu można parkować po lewej stronie wzdłuż ulicy i bez zmian w zatoce po stronie banku.

Ulica Wyszyńskiego także jest ulicą jednokierunkową, pojedziemy nią od Pl. Wolności, przed Urzędem Miasta i w prawo w ulicę Krakowską. To już docelowa organizacja ruchu na tej ulicy.

Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.
Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.      (reklama)
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author