Papież przyjął rezygnację biskupa Andrzeja Dziuby
Biskup Andrzej Franciszek Dziuba nie jest już ordynariuszem diecezji łowickiej. Papież Franciszek przyjął jego rezygnację, a funkcję administratora diecezji powierzył bp. Wojciechowi Osialowi.
Nuncjatura Apostolska w Polsce wydała dziś (9 marca) komunikat, w którym poinformowało, że Ojciec Święty przyjął rezygnację biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby z posługi biskupa łowickiego.
Papież Franciszek mianował administratora apostolskiego diecezji łowickiej sede vacante w osobie biskupa pomocniczego tejże diecezji Wojciecha Tomasza Osiala.








![Za nami XXII Festiwal Miniatur Teatralnych w rawskim LO [ZDJĘCIA+VIDEO]](https://www.kochamrawe.pl/wp-content/uploads/2025/03/Miniatury-teatralne-LO-rawa-kocham-rawe-500x375.jpg)
