Categories Powiat

Wypadek drogowy z udziałem autobusu szkolnego. Cztery osoby przewieziono do szpitala

W Sadkowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem autobusu oraz volkswagena polo. Do szpitali trafiły cztery osoby podróżujące osobówką. Na szczęście dzieci nie odniosły żadnych obrażeń. Apelujemy do wszystkich o ostrożność na drodze i dostosowanie techniki jazdy oraz prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

23 listopada 2023 roku około godziny 7.25 policjanci odebrali zgłoszenie o zderzeniu autobusu oraz volswagena polo na łuku drogi gminnej z Sadkowic do Celinowa.

Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów z komisariatu w Białej Rawskiej.

Funkcjonariusze jako pierwsi dotarli do miejsca zdarzenia i natychmiast zaczęli udzielać pomocy osobom poszkodowanym z volswagena.

W autobusie szkolnym jechało dziesięcioro dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Na szczęście żadne z dzieci nie ucierpiało w tym zdarzeniu i razem z opiekunką dotarły do swojej szkoły.

Kierowcy z obu pojazdów byli trzeźwi. Z uwagi na obrażenia, 59-letnia kierująca osobówką wraz z trzema pasażerami zostali przewiezieni do szpitali w Skierniewicach oraz Tomaszowie Mazowieckiem.

Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Warunki drogowe są bardzo trudne. Opady marznącego deszczu oraz śliska nawierzchnia dają się we znaki. Pamiętajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób.

Źródło: aspirant Agata Krawczyk KPP w Rawie

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author