Categories Powiat

Paprotnia gm. Sadkowice: Mężczyzna znalazł kartę i zapłacił nią za alkohol i produkty spożywcze

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku płatności przy pomocy przywłaszczonej karty bankomatowej. Sprawca znalazł kartę i wykorzystał ją, aby zapłacić za swoje zakupy. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Do dyżurnego rawskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu się na konto bankowe.

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej dowiedzieli się od zgłaszającej, że najprawdopodobniej zagubiła na przystanku w Paprotni portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz pieniędzmi.

Po kilku godzinach zaczęła otrzymywać informacje z banku o dokonywanych płatnościach jej kartą.

Jak się okazało ze zgubionego przez kobietę portfela skorzystał jeden z mieszkańców gminy Sadkowice, który nie miał zamiaru oddać znalezionej karty płatniczej i niemal natychmiast zaczął opłacać nią swoje zakupy.

Sprawca korzystając ze kradzionej karty, dokonał trzech transakcji, kupując alkohol i artykuły spożywcze.

Kolejne próby płatności okazały się ostatnimi, ponieważ system zażądał numeru pin.

Praca policjantów z bialskiego komisariatu policji doprowadziła do ustalenia osoby, która posługiwała się utraconą kartą. Policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którym był 45-letni mieszkaniec gminy Sadkowice. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli również utraconą wcześniej kartę.

Podejrzany usłyszał łącznie siedem zarzutów, w tym zarzuty przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author