ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Parafia pożegnała swojego proboszcza o. Zbigniewa Pisiałka [ZDJĘCIA]

Uroczysta msza św. pogrzebowa odbyła się w czwartkowy wieczór (27.02) w kościele oo. Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej. Przewodniczył jej ks. bp. Andrzej Franciszek Dziuba, a homilię wygłosił prowincjał oo. Pasjonistów o. Łukasz Andrzejewski. Zmarłego proboszcza pożegnali parafianie, mieszkańcy miasta i przedstawiciele władz samorządowych. Pogrzeb odbędzie się dziś w Łodzi.

ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ z mszy św. pogrzebowej, która odbyła się 27 lutego>>>

Pogrzeb zmarłego przeora rawskiej wspólnoty Pasjonistów i proboszcza parafii pw. Św. Pawła od Krzyża odbędzie się dziś w łódzkim kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej (al. Pasjonistów 23). O godz. 9 zostanie wystawiona trumna z ciałem zmarłego przeora, a o godz. 10:30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. O godz. 11 rozpocznie się uroczysta msza św. pogrzebowa, po której ciało śp. o. Zbigniewa Pisiałka spocznie w grobowcu zakonnym na Cmentarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.

Podczas wczorajszej mszy św. w rawskim kościele, podczas której zmarłego proboszcza żegnali parafianie i mieszkańcy naszego miasta, a także licznie zgromadzeni kapłani i bracia zakonni, tak ojca Zbigniewa wspominał o. Łukasz Andrzejewski, prowincjał wspólnoty Pasjonistów w Polsce:

“Śmierć ojca Zbigniewa zaskoczyła nas wszystkich. Przyszła niespodziewanie. I choć nie ma go z nami zaledwie kilka dni, już tęsknimy, żałujemy, płaczemy (…)

Kiedy poprosiłem go, by podjął się nowego zadania, tutaj w Rawie, nie opierał się, nie kalkulował. Nie szukał tego co dla niego wygodniejsze. Najbardziej kochał zgromadzenie.

W czerwcu 2019 roku został mianowany przełożonym tej wspólnoty i przełożonym tej parafii. Posługiwał tu trochę ponad pół roku. Bóg powołał go w uroczyste wspomnienie Męki Pańskiej. W tytularne święto naszego zgromadzenia (…).

Dziś chcemy też podziękować Bogu za dar jakim był dla każdej i dla każdego z nas. W przyjacielskich rozmowach, życzliwości, uśmiechu, dobrym słowie i radości z jaką szedł wszędzie”.

Ojciec Zbigniew Pisiałek zmarł 21 lutego 2020 roku w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Miał 60 lat. Kapłanem był przez 34 lata. Pochodził z Łodzi.

TU PRZECZYTASZ ROZMOWĘ ZE ŚP. O. ZBIGNIEWEM PISIAŁKIEM, W KTÓREJ MÓWIŁ O SWOIM ŻYCIU I PRACY>>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author