Categories Miasto

Paweł Majchrzyk nowym Radnym Rady Miasta Rawa Mazowiecka

W wyborach uzupełniających do Rady Miasta Rawa Mazowiecka, które odbyły się w minioną niedzielę, Paweł Majchrzyk zdobył 79 głosów, Cecylia Słodka 63, a Tomasz Walas 17.

Wybory uzupełniające do Rady Miasta Rawa Mazowiecka w okręgu nr 1 były niezbędne, ze względu na wybór Piotra Irli, dotychczasowego radnego z tego okręgu, na burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Nowy radny Paweł Majchrzyk, w jesiennych wyborach ubiegający się o mandat radnego z listy Prawa i Sprawiedliwości, tym razem postanowił odciąć się od partii i wystartował z własnego komitetu wyborczego. Jak się okazuje, start bez szyldu partyjnego, okazał się skutecznym zabiegiem.

Paweł Majchrzyk ma 38 lat. Pracę w Radzie Miasta rozpocznie prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu, po złożeniu uroczystego ślubowania podczas Sesji Rady. Prawdopodobnie zasili dotychczas trzyosobowy klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W Radzie Miasta będzie reprezentował interesy mieszkańców ulic: Stefana Jasińskiego, Jeżowska, Laskowa, Miodowa, Ogrodowa, Orzechowa, Piaskowa, Piekarska, Podmiejska, Pszeniczna, Sadowa, Skierniewicka, Wałowska, Willowa, Wiśniowa, Żytnia.

Frekwencja w niedzielnych wyborach uzupełniających wyniosła niespełna 17%. W Radzie Miasta Rawa Mazowiecka zasiada 11 radnych z komitetu wyborczego burmistrza Piotra Irli, trzech reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość i Paweł Majchrzyk, który najprawdopodobniej dołączy do radnych PiS.

Jesteś uczniem jednej z rawskich szkół? Lubisz pisać? Czekamy na Twoje opowiadanie. Najlepsze prace wydamy w formie książki. Dowiedz się więcej>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author