Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Pijany 25-latek na ul. Batorego w Rawie uszkodził dwa samochody. Jest już w rękach policji

Rawscy policjanci, dzięki reakcji świadków, zatrzymali 25 – letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego, który chwilę wcześniej uszkodził dwa samochody. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

23 stycznia 2020 roku około godziny 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu. Do zdarzenia doszło na ulicy Batorego w Rawie Mazowieckiej.

Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce i ustalili, że kierujący skodą fabią, 19 – letni mieszkaniec powiatu rawskiego, jadąc ulicą Batorego zauważył idącego środkiem jezdni mężczyznę. Użył klaksonu i zwrócił mu uwagę. Oburzony tym faktem pieszy kopnął w drzwi uszkadzając pojazd.

Mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.

Po chwili policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Wynikało z niego, że młody mężczyzna wyszedł na jezdnie wprost pod nadjeżdżający samochód marki Opel Astra i uderzył w lusterko, ale nie uszkodził go.

Kiedy kierujący nim 42 – leni mieszkaniec Białej Rawskiej z pasażerką chcieli zwrócić uwagę zobaczyli, jak uderza on ręką w tylną szybę toyoty stojącej na parkingu.

Widząc to poinformowali policję. Funkcjonariusze po chwili zatrzymali sprawcę, któremu konieczne było udzielenie pierwszej pomocy. Na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny uszkodzonych samochodów, przesłuchali świadków, wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady.

Podejrzewany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Za to przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author