Categories Miasto

Piknik mundurowy: Rawscy policjanci świętowali na Tatarze [zdjęcia]

W niedzielę (07.08. br.) teren nad zalewem był miejscem wielu atrakcji i wydarzeń rekreacyjnych , rawianie mieli okazję do niebywałej rozrywki, w tym   widowiskowy pokaz tresury psów policyjnych. To rawscy mundurowi  przygotowali piknik dla mieszkańców miasta i powiatu z okazji swojego święta.

Dzień Policjanta został ustanowiony przez Sejm 21. lipca 1995 roku przy nowelizacji ustawy o Policji. Święto jest upamiętnieniem powołania w 1919 roku Polskiej Policji Państwowej. W roku bieżącym ustawowo obchodzone było przez funkcjonariuszy 24.lipca. Natomiast w sierpniową niedzielę na zorganizowanym przez policjantów pikniku wraz z funkcjonariuszami świętowali mieszkańcy naszego miasta i powiatu.

W czasie festynu mundurowi poprzez zabawę i fachową instrukcję przybliżali dzieciom i dorosłym zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu min. jak bezpiecznie poruszać się po drodze , co robić w sytuacji zagrożenia,  pod jakie numery dzwonić, jak wygląda odcisk linii papilarnych.  Dzieciaki miały także okazję zdobycia Certyfikatu zostania małym policjantem. Dostawały też odznaki i odblaskowe kamizelki.

Szczególną atrakcją był pokaz tresury psów policyjnych. Popisy posłuszeństwa i brawurowe akcje chwytania przestępcy-pozoranta przez czworonożnego policjanta dostarczały niezapomnianych wrażeń.

Gościnnie swoje stoiska pod namiotem wystawili  również przedstawiciele innych instytucji działających w Rawie. Była okazja, żeby przybliżyć działania wojska, strażaków, leśników, bibliotekarzy, woprowców, ratowników medycznych, straży ochrony kolei. Wszystkie działania miały formę instruktażowo- zabawową, obfitowały w konkursy i możliwość zobaczenia z bliska broni, sprzętu i pojazdów danej formacji.

Wydarzenie dobrze przygotowane dostarczyło wiele wartościowych wrażeń. Uczestnicy poprzez zabawę, pokazy i klarowny instruktarz świetnie spędzili wolny niedzielny czas, a wspólne chwile z policjantami przekonały, że policjant to nie tylko ten, który wypisuje mandaty.

Barbara Kalinowska

REKLAMA

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author