Categories Miasto

Piotr Irla: Czy Rawa dostała więcej?

Mija rok od wyborów samorządowych. Przy urnach wyborczych daliście Państwo duży kredyt zaufania mnie i radnym z mojego komitetu. W wyniku Państwa decyzji wyborczych w piętnastoosobowej radzie miasta, 11 osób startowało z KWW Piotra Irli. To wielki zaszczyt i odpowiedzialność, ale także łatwiejsza praca – bez kłótni, nerwów i przepychanek.

Do wyborów szliśmy z hasłem „Rawa zasługuje na więcej”. Po roku przyszedł czas na krótkie podsumowanie naszej działalności. Czy Rawa faktycznie dostała więcej? Tę ocenę pozostawiam Państwu, ale trochę się pochwalę. Nieskromnie powiem, że w ciągu roku miasto zrealizowało więcej inwestycji, niż przez całą poprzednią kadencję. Ich opis znajdziecie Państwo TUTAJ, zachęcam do przeczytania.

Jestem zadowolony, że tyle udało mi się zrealizować w tak krótkim czasie.
Można to wszystko było zrobić dzięki solidnej pracy i harmonijnemu współdziałaniu. Istotny jest także dobór współpracowników – merytoryczny zastępca burmistrza, kompetentni prezesi spółek, ambitni dyrektorzy jednostek kulturalnych i oświatowych, zaangażowani i doceniani urzędnicy, to osoby, na których można polegać i od których można wymagać.

Każdy, kto choć trochę obserwuje życie Rawy dostrzegł na pewno aktywną współpracę z innymi jednostkami samorządu terytorialnego. Wspólnie z powiatem wybudowaliśmy oświetlenie ul. Targowej, zorganizowaliśmy uroczystości patriotyczne i kulturalne – np. obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja, dożynki. Podobna współpraca kulturalna została nawiązana z marszałkiem województwa, czego przykładem był „RawskiEuro Piknik” oraz „Mixer Regionalny Łódzkie 2019”. Owocem współpracy z urzędem marszałkowskim były także działania promocyjne naszego miasta: Press Tour – wizyta dziennikarzy regionu łódzkiego, czy film promocyjny z cyklu Łódzkie z lotu ptaka – Rawa Mazowiecka.

Pozytywne przeobrażenie można dostrzec w Miejskim Domu Kultury. Oprócz zmian estetycznych (odnowione wnętrze i otoczenie zewnętrzne) powołana została grupa marszowo-taneczna MAŻORETKI, współpracująca z orkiestrą OSP, a także rawski zespół ludowy. Niebawem będziemy mogli ich podziwiać na miejskich uroczystościach. Będąc w MDK-u można miło spędzić czas w nowej kawiarni Cafe Kulturka, która codziennie zaprasza na różne przysmaki.

Moimi priorytetami były: poprawa estetyki miasta, komfortu życia i poprawa bezpieczeństwa. Częściej widać na ulicach zamiatarki i ekipy remontujące drogi. Wykorzystując grupę pracowników interwencyjnych z urzędu pracy sukcesywnie naprawiamy chodniki. Jeszcze w tym roku zmodernizujemy trzy przejścia dla pieszych, a następne – w kolejnych latach.

W parku dwukrotnie przeprowadzono akcję płoszenia gawronów przez sokolnika. Widzimy znaczą poprawę, już bez obaw można wybrać się do niego na spacer. A jak spacer, to oczywiście w czystym powietrzu. Jego jakość zależy od działań wszystkich mieszkańców. Ja ze swej strony monitoruję wszystkie programy mogące pomóc w zmniejszeniu smogu w mieście. Między innymi podpisałem umowę współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w sprawie programu „Czyste powietrze”, na podstawie której w rawskim urzędzie można będzie załatwić sprawy związane z dofinansowaniem zadań termomodernizacyjnych.

To tylko niektóre zadania wdrożone w pierwszym roku urzędowania. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale jestem zadowolony z tempa realizacji inwestycji. Trwa modernizacja targowiska i remont ul. Przemysłowej, a niebawem rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej łączącej osiedle Zamkowa Wola z parkiem oraz rewitalizacja przestrzeni publicznej centrum miasta. Na etapie projektu jest łączenie zbiorników rawskiego zalewu oraz droga łącząca strefę przemysłową z węzłem drogowym na S8.

W mojej pracy bardzo pomagają mi Państwa sugestie i opinie. W ciągu tego roku odbyłem setki spotkań z mieszkańcami. Wszystkie są dla mnie inspiracją do dalszej pracy.

Dziękuję wszystkim, którzy obdarzyli mnie zaufaniem. Konsekwentnie pracuję, aby pokazać, że „Rawa zasługiwała na więcej” i więcej dostała. Więcej inwestycji, możliwości, porządku i więcej spokoju. Potrzeb w mieście jest jeszcze wiele i będziemy je realizować w miarę możliwości naszego budżetu.

Piotr Irla
Burmistrz Rawy Mazowieckiej

Chcesz przeczytać o zrealizowanych inwestycjach w Rawie Mazowieckiej przez burmistrza Piotra Irlę? KLIKNIJ TUTAJ>>>

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

POSŁUCHAJ PONIŻSZEJ ROZMOWY Z BURMISTRZEM PIOTREM IRLĄ, W KTÓREJ ROZMAWIAMY O NAJWAŻNIEJSZYCH INWESTYCJACH.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author