Categories Miasto

Miasto Rawa Mazowiecka: Bezpieczny poziom zadłużenia

Radni z obawami pytają o poziom zadłużenia miasta, przede wszystkim w świetle mającej się niebawem rozpocząć rewitalizacji przestrzeni publicznej w centrum miasta. Skarbnik i burmistrz miasta odpowiadają, że zadłużenie jest na bezpiecznym poziomie.

ZGŁOŚ SPORTOWCÓW do Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego>>>

Wczoraj (30.01) Rada Miasta Rawa Mazowiecka przyjęła budżet miasta na 2020 rok. Więcej na jego temat i najważniejszych inwestycji zaplanowanych na ten rok przeczytasz TUTAJ.

Podczas dyskusji nie obyło się bez pytań o poziom zadłużenia miasta. – Jako klub Prawa i Sprawiedliwości zawsze popieraliśmy i będziemy popierać rewitalizację, ale niepokoi mnie poziom zadłużenia miasta – mówił radny Leszek Jarosiński, dopytując jednocześnie o wysokość zadłużenia Rawy na koniec 2019 roku.
Okazuje się, że zadłużenie miasta na koniec roku wynosiło 33,5 mln zł.

– Cieszę się, że klub PiS wspiera moje działania – odpowiedział radnemu burmistrz Piotr Irla. – Zasada jest taka: albo się realizuje inwestycje i dług rośnie, albo się nic nie robi i wtedy zadłużenie nie wzrasta, albo też wzrasta, tylko wolniej. Ustaliliśmy priorytety i aktualnie realizujemy te najbardziej niezbędne inwestycje. Nie da się zrobić wszystkiego w ciągu jednego roku, ale na wszystko przyjdzie pora – podkreślił burmistrz.

– W 2020 roku poziom zadłużenia będzie bezpieczny i nie ma co się obawiać. Podobnie zresztą będzie w latach kolejnych – zapewnia Jolanta Witczak, skarbnik miasta.

Natomiast radny Sławomir Stefaniak zwrócił uwagę, że zadłużenie miasta znajduje się aktualnie na poziomie 30%. – To jest dobry i bezpieczny wskaźnik, zaś biorąc pod uwagę poziom zaplanowanych inwestycji możemy nazywać ten budżet rozwojowym – tłumaczył radny.

W 2019 roku miasto Rawa Mazowiecka zrealizowało inwestycje za 16 mln zł, przy czym zadłużenie miasta wzrosło w tym czasie tylko o 5 mln zł.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author