Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Podsumowano projekt „Szkoła bez granic”. W rawskiej “Dwójce” otwarto Lokalne Centrum Integracji

26 listopada dokonano w rawskiej „Dwójce” podsumowania projektu pod nazwą „Szkoła bez granic”. W jej wyniku stworzono model współpracy z cudzoziemcami, pragnącymi zamieszkać w Rawie Mazowieckiej.

W wyniku wizyt studyjnych we Włoszech oraz na Łotwie opracowano scenariusze zajęć integracyjnych, broszurę informacyjną dla cudzoziemców w trzech językach oraz przygotowano gotowy model współpracy do wykorzystania przez inne instytucje i placówki oświatowe.

Partnerami szkoły byli: Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Miasta Rawa Mazowiecka, parafia z Arezzo we Włoszech oraz Szkoła nr 2 z Cesisi na Łotwie.

Podczas spotkania, w obecności burmistrza Piotra Irli oraz jego zastępcy Artura Piotrowskiego założenia projektu przedstawili Monika Mierzejewska i Wojciech Kubicki, którzy koordynowali całe przedsięwzięcie.

Swoją drogę do Rawy i do otwarcia firmy zaprezentowała Switłana Sabat. Od niedawna mieszkanka naszego miasta, która po przybyciu do Rawy założyła tutaj firmę produkcyjną „Rawska Solomijka”.

W wyniku prowadzonych rozmów uzgodniono, że projekt będzie kontynuowany najprawdopodobniej we współpracy urzędu pracy z urzędem miasta oraz Szkołą Podstawową nr 2.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author