Categories Powiat

Pogrzeb ks. prałata Andrzeja Kamińskiego. Uroczystości w sobotę w Rawie, Babsku i Pruszkowie

Ksiądz Andrzej Kamiński zmarł 5 stycznia. Przez 26 lat był proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Babsku, a ostatnio rezydentem w “dużym kościele” w Rawie. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 8 stycznia w kościele parafialnym w Babsku. Poniżej podajemy szczegółowy program uroczystości żałobnych.

W Wigilię Uroczystości Trzech Króli w swoim mieszkaniu w domu parafialnym parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej zmarł nagle rezydent ks. kan. Andrzej Kamiński – informuje ks. Bogumił Karp. – Od kilku lat miał On problemy z sercem i leczył się kardiologicznie ale posługiwał duszpastersko do końca. Nic nie wskazywało na bliska śmierć – dodaje proboszcz rawskiej parafii, w której ostatnio posługiwał zmarły kapłan.

Program uroczystości związanych z pogrzebem zmarłego ks. Andrzeja Kamińskiego:

  • W piątek o godz. 19:30 w kaplicy przy rawskim cmentarzu odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji śp. ks. Andrzeja;
  • W sobotę (8 stycznia), w dzień pogrzebu, o godz. 9:00 ciało zmarłego kapłana zostanie przywiezione do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i rozpocznie się modlitewne czuwanie;
  • O godz. 10 (8.01) w “dużym kościele” rozpocznie się Msza św. żałobna koncelebrowana przez księży z dekanatu rawskiego;
  • O godz. 12 w sobotę (8.01) po przewiezieniu trumny z ciałem śp. ks. Andrzeja do kościoła parafialnego w Babsku, w którym posługiwał przez 26 lat, rozpocznie się tam Msza św. pogrzebowa. Będzie jej przewodniczył Biskup Łowicki J.E. Ks. Bp. Andrzej Franciszek Dziuba wspólnie z kolegami kursowymi zmarłego oraz innymi kapłanami.
  • Po Mszy św. nastąpią obrzędy pożegnania i przewiezienie trumny na cmentarz w Pruszkowie, gdzie ciało św. ks. Andrzeja zostanie złożone w grobie, w którym spoczywają jego rodzice.

5 stycznia w 73. roku życia i 49. roku kapłaństwa zmarł ks. prałat Andrzej Kamiński – wieloletni proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Babsku, w ostatnich latach rezydent parafii Niepokalanego Serca NMP w Rawie Mazowieckiej.

Służył zarówno w parafiach archidiecezji warszawskiej – Mińsku Mazowieckim, Wesołej, Mogielnicy, Kołbieli, Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie czy Nawrócenia św. Pawła w Warszawie.

W diecezji łowickiej posługiwał jako wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Lubochni, św. Wawrzyńca w Sochaczewie, Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie, św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie. Proboszczem został w 1991 r.
rozpoczynając posługę w Grochowie. Jednak najdłużej, bo aż 25 lat służył w parafii św. Antoniego Padewskiego w Babsku.

Od 2019 r. kapłan był rezydentem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

Fot. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author