Categories Powiat

125 wolontariuszy WOŚP w powiecie rawskim. Nie będzie koncertów. Co w programie tegorocznego finału?

30 Finał WOŚP Rawa i Przyjaciele, podobnie jak w całej Polsce, odbędzie się 30 stycznia. W Rawie nie będzie koncertów, a większość działań odbywać się będzie wirtualnie. Pewne jest, że wolontariusze będą kwestować na ulicach miast i wiosek powiatu rawskiego zupełnie realnie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Aktualnie, rawski sztab WOŚP Rawa i Przyjaciele pracuje nad szczegółowym programem tegorocznego – już 30 finału WOŚP, ale nie planuje żadnych otwartych wydarzeń o charakterze rozrywkowym.

Będą natomiast wirtualne konkursy np. talent show, występy dzieci i młodzieży oraz licytacja – wszystko wirtualnie w mediach społecznościowych.

My, jako redakcja KochamRawe.pl na pewno będziemy starali się promować i wspierać wszystkie te inicjatywy, aby mieszkańcy wiedzieli co się dzieje i w jaki sposób można wesprzeć WOŚP.

Bez wątpienia ciekawy może okazać się konkurs talentów. Aby wziąć w nim udział należy wysłać do Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele nagranie pokazujące swój talentem. Wygra ten, który uzbiera najwięcej „lajków”.

Podobnie jak w minionym roku, będzie można również wykazać się wiedzą dotyczącą naszego miasta, biorąc udział w różnorodnych konkursach.

Organizatorzy chcą również zorganizować konkurs na najpiękniejsze ciasto w kształcie serca. Będzie go można kupić dokładając się w ten sposób do akcji WOŚP.

W ubiegłym roku złote serduszko wylicytowali Ewa i Piotr Irla.
W ubiegłym roku złote serduszko wylicytowali Ewa i Piotr Irla.

Odbędzie się również wirtualna licytacja na facebook’owym profilu Rawa i Przyjaciele. Jest tam utworzona specjalna podstrona, na którą warto zaglądać, a następnie licytować.

Wirtualnie będziemy mogli też obejrzeć występy dzieci z rawskich szkół.

W dniu finału (30 stycznia) zupełnie realnie na ulicach Rawy, Białej Rawskiej i całego naszego powiatu pojawi się aż 125 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do specjalnych, WOŚP-owych, puszek. Zresztą stacjonarne puszki już można znaleźć m.in. na terenie Rawy i już teraz można wrzucić do nich pieniądze.

Razem z rawskim sztabem gra też Biała Rawska, ale tam nieco więcej wydarzeń odbywać się będzie na żywo. O nich będziemy także informować w serwisie www.KochamRawe.pl

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele, być może w ramach 30 Finału WOŚP uda się w Rawie zorganizować bieg oraz morsowanie i punkt, w którym będzie można oddać krew.

O szczegółach na pewno będziemy informować na www.KochamRawe.pl i tuż przed samym finałem w naszej bezpłatnej gazecie „KochamRawe.pl – magazyn opinii”.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author