ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Policjanci zatrzymali trzech włamywaczy z Rawy Mazowieckiej. Grozi im do 10 lat więzienia

Rawscy policjanci zatrzymali trzech sprawców włamania do hali poprodukcyjnej skąd zabrali elementy metalowe, które sprzedali na skupie złomu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. Łupem trzech zatrzymanych padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

15 czerwca 2023 roku po godzinie 15.00 właściciel hali poprodukcyjnej znajdującej się w Rawie Mazowieckiej otrzymał informację od znajomego, że na terenie hali znajdują się obce osoby.

Mężczyzna poinformował policjantów o włamaniu na teren jego własności.

Kryminalni, którzy natychmiast udali się pod wskazany adres, dojeżdżając do miejsca zauważyli szybko oddalającego się z miejsca mężczyznę. Jego nerwowe zachowanie mogło wskazywać, że brał on udział w procederze.

36-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Na terenie hali policjanci zatrzymali jeszcze dwóch jego kompanów w wieku 41 i 42 lat. Cała trójka włamywaczy to mieszkańcy Rawy.

Mężczyźni wybili szybę w oknie i wyłamali drzwi aby dostać się do hali. Wewnątrz pomieszczeń rozkręcali elementy stalowe i sprzedawali do punktu skupu złomu.

Pokrzywdzony, wartość strat wstępnie wycenił na blisko 10 tysięcy złotych. Po spędzonej nocy w areszcie policyjnym mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author