Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Od Niedzieli Wielkanocnej do kościoła może wejść 50 osób. Epidemia minie?

Rząd wprowadza restrykcyjne przepisy dotyczące wychodzenia i spotykania się. Ma to uchronić nas przed zakazaniem się koronawirusem. Dotyczy to także spotkań podczas mszy św. w kościele, ale tylko do Niedzieli Wielkanocnej (12.04).

Policja w Rawie i w całej Polsce każe mandatami osoby, które spotkały się choćby we 2 osoby i zbliżyły się do siebie na mniej niż 2 metry.

Do odwołania w Polsce obowiązuje zakaz organizowania jakichkolwiek imprez masowych i zgromadzeń. Minister Zdrowia apeluje, abyśmy podczas tej Wielkanocy nie spotykali się nawet w większym, rodzinnym gronie.

Jednocześnie rząd od Niedzieli Wielkanocnej (12.04) luzuje te obostrzenia w stosunku do kościołów.

Kliknij w zdjęcie, aby przeczytać zarządzenie biskupa dotyczące obchodów Triduum Paschalnego.
Kliknij w zdjęcie, aby przeczytać zarządzenie biskupa dotyczące obchodów Triduum Paschalnego.

O ile jeszcze przez całe Triduum Paschalne do kościoła jednocześnie będzie mogło wejść tylko 5 osób, o tyle już w Wielkanoc i drugi dzień świąt, na jednej mszy św. będzie mogło być ponownie 50 osób (wliczając w to organizatora i osoby działające w jego imieniu). Te nowe przepisy będą dotyczyć nie tylko mszy św., ale także pogrzebów (aktualnie nawet w pogrzebie nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób).

Zakaz dotyczący organizowania świeckich zgromadzeń, czy to w pomieszczeniach, czy na świeżym powietrzu wciąż ma obowiązywać. Tu przeczytasz więcej o aktualnie obowiązujących, rygorystycznych przepisach i zaleceniach.

Szczegóły rozporządzenia dotyczące liczby osób biorących udział w trakcie sprawowania kultu religijnego od 12 kwietnia 2020 roku:

“Ograniczenia (…) polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania”

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author