Categories Miasto

Policyjny pościg za mieszkańcem Rawy. Kierowca uciekał, bo dzień wcześniej pił alkohol

63-letni kierowca toyoty, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył i ignorował podawane sygnały do zatrzymania się. Okazało się, że powodem ucieczki był wcześniej wypity alkohol. O dalszym losie mieszkańca Rawy zdecyduje sąd.

Konkurs literacki. Napisz opowiadanie o ziemi rawskiej>>>

21 maja 2023 roku po godzinie 9.00 rawscy policjanci zauważyli na ulicy Mszczonowskiej kierującego toyotą. Posiadali informację, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Postanowili to sprawdzić i zatrzymać go do kontroli drogowej.

Kierowca na widok oznakowanego radiowozu, mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie zaczął zwiększać prędkość.

Mężczyzna ignorował polecenie do zatrzymania się i dalej kontynuował jazdę.

Popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, między innymi wjeżdżając w drogę, gdzie jest zakaz wjazdu czy nie stosując się do znaków poziomych.

Pościg za kierującym toyotą zakończył się na ulicy Krakowskiej. Mieszkaniec Rawy był tak zdeterminowany, że nie zatrzymał się nawet gdy drugi radiowóz zajechał mu drogę.

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że w organizmie ma 0.2 promila alkoholu. Kierujący tłumaczył policjantom, że dzień wcześniej wypił alkohol i obawiał się, że w organizmie ma znacznie więcej.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód odholowali na policyjny parking. 63-latek za popełnione czyny musi liczyć się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author