Categories Powiat

Ogłaszamy trzecią edycję konkursu literackiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przyślij opowiadanie do 10 lipca

Przedłużamy termin nadsyłania opowiadań do 10 lipca 2023 roku. Redakcja gazety i portalu KochamRawe.pl z miłości do Ziemi Rawskiej ogłasza konkurs literacki dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Powiatu Rawskiego. Honorowy Patronat nad konkursem sprawują: Piotr Irla – burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka, Józef Matysiak – starosty rawski, Wacław Jacek Adamczyk – burmistrza Miasta i Gminy Biała Rawska.

Napisz opowiadanie! Najlepsze opowiadania wydamy w formie książki, która trafi do ogólnopolskiej dystrybucji i będzie ją można kupić w najpopularniejszych księgarniach internetowych w Polsce.

Regulamin konkursu literackiego do pobrania poniżej wraz z niezbędnymi zgodami:

REGULAMIN Konkursu literackiego o ziemi rawskiej 2023

Ogłaszamy trzecią edycję konkursu literackiego na najciekawsze opowiadania, których fabuła powinna być związana z powiatem rawskim lub szerzej z historyczną Ziemią Rawską. Konkurs kierujemy do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i do dorosłych. Prace będą oceniane w tych trzech kategoriach wiekowych.

Na opowiadania czekamy do 30 czerwca 2023 roku.

Najciekawsze opowiadania wydamy w formie książki drukowanej i ebooka. Trafią one do ogólnopolskiej dystrybucji, czyli będą dostępne w najpopularniejszych księgarniach internetowych w Polsce. Może więc być to Twój debiut literacki, a na pewno jest to świetna promocja Rawy Mazowieckiej i Powiatu Rawskiego.

W formie książki wydaliśmy także opowiadania zgłoszone w poprzednich edycjach naszego konkursu. W internecie bez problemu znajdziecie zbiór „Pewnego razu w Rawie…” z 2019 roku oraz „Tajemnicza Ziemia Rawska” z 2021 roku. Książki można też kupić w biurze KochamRawe.pl przy ul. Warszawskiej 6 w Rawie.

Jak zgłosić opowiadanie do naszego konkursu?

Jeśli jesteś uczniem szkoły znajdującej się na naszym terenie, mieszkańcem powiatu rawskiego (byłym lub obecnym) i lubisz pisać, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Na opowiadania czekamy do 30 czerwca 2023 roku. Długość opowiadania nie powinna przekraczać 25 tys. znaków ze spacjami, zaś fabuła musi być osadzona na ziemi rawskiej – najlepiej na terenie aktualnego powiatu rawskiego lub gmin wchodzących w skład Samorządowego Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Rawskiej, choć w wyjątkowych przypadkach, możemy też zaakceptować opowiadania związane z ziemią rawską w granicach dużego powiatu rawskiego istniejącego do 1975 roku.
Wymyślcie ciekawą historię, a czego będzie ona dotyczyć, to już zależy tylko od Waszej wyobraźni.

Opowiadania mogą zgłaszać szkoły (w oddzielnych kategoriach oceniane będą opowiadania uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych), indywidualni uczniowie oraz osoby dorosłe.

Zatem jeśli lubisz pisać, nie musisz nikogo prosić o zgodę na udział w konkursie (poza rodzicami lub prawnymi opiekunami, jeśli jesteś osobą niepełnoletnią – w naszym serwisie internetowym wraz z regulaminem, opublikujemy też formularze niezbędnych zgód).

Postaraj się napisać swoje opowiadanie z zachowaniem poprawności stylistycznej i językowej oraz z szacunkiem do ogólnie obowiązujących norm społecznych (nie używaj wulgaryzmów i nikogo nie obrażaj).

Swoje opowiadanie, o długości nie przekraczającej 25 tys. znaków ze spacjami, prześlij do 30 czerwca w pliku Word na adres naszej redakcji: biuro@kochamrawe.pl w temacie wpisując KONKURS LITERACKI, zaś w treści maila i pliku z opowiadaniem podaj: swoje imię i nazwisko, pełną nazwę szkoły oraz klasę (jeśli jesteś uczniem), do której uczęszczasz oraz kontakt telefoniczny do siebie lub prawnego opiekuna. Podstawowe dane kontaktowe prosimy, aby podały też osoby dorosłe.

Aby wziąć udział w konkursie należy także wydrukować, podpisać i przesłać nam skany poniższych zgód. Jeden plik przeznaczony jest dla dorosłych uczestników konkursu, a drugi dla nauczycieli lub rodziców dzieci/osób niepełnoletnich.

Zgody i Klauzule konkurs literacki UCZNIÓW i OSÓB NIEPEŁNOLETNICH 2023

Zgody konkurs literacki OSOBA DOROSLA_edycja2023_pobierz i podpisz

Partnerami i współorganizatorami konkursu są:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej

Miejski Dom Kultury im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Rawie Mazowieckiej

Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. bp. Józefa Zawitkowskiego w Rawie Mazowieckiej.

Jeśli masz pytania w sprawie konkursu – napisz mail: biuro@kochamrawe.pl lub zadzwoń: 503 021 483.

ORGANIZATOR KONKURSU:

PATRONAT MEDIALNY:

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author