Categories Miasto

Ponad 90 tys. zł zebrano podczas 27 finału WOŚP w Rawie (wideo)

Rawa pobiła kolejny rekord. Podczas 27 finału WOŚP rawski sztab zebrał 90 679,86 zł plus 30,41 euro. Rok temu była to kwota 63 669 zł.

Tylko podczas tegorocznej licytacji zebrano 9 525 zł. Najdrożej udało się sprzedać kurs prawa jazdy (1 tys. zł), szablę oraz dwa złote serduszka (350 i 400 zł). Pieniądze zbierano także w Białej Rawskiej, która zebrała 12 tys. zł.

Na scenie przy Rawa Mode wystąpił również szereg małych i dużych gwiazd. Poza uczniami rawskich szkół i przedszkoli podczas finału WOŚP wystąpili: Reggaeside, B-QLL, B.R.O i Sztywny Pal Azji.

W „Ściskawie”, a więc próbie bicia rekordu liczby osób mieszczących się w narysowanym przed sceną sercu, zmieściło się 417 osób.

– Bardzo cieszę się, że mimo tak kapryśnej pogody udało się zebrać tak dużo pieniędzy. Ten rekord to wyzwanie dla kolejnych organizatorów – komentuje Mariusz Kozłowski ze Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele, głównego organizatora WOŚP w Rawie. – Misję WOŚP Rawa i Przyjaciele uważam za zakończoną. Teraz czas na młodszych i może znowu finał wróci pod skrzydła MDK? Ze strony stowarzyszenia bardzo dziękuję wszystkim, którzy przez te trzy finały nas wspierali. Dziękujemy za ich wielkie serducho – podsumowuje Kozłowski, który zapowiada, że 27 finał WOŚP był ostatnim, w którego organizację był tak mocno zaangażowany.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z RAWSKIEGO FINAŁU WOŚP W RAWIE 2019>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author