Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Dziś pod Urzędem Miasta Rawa łączy się z Gdańskiem

Każdy mieszkaniec Rawy Mazowieckiej może dziś oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska. O godz. 12 z władzami Rawy zbieramy się pod Urzędem Miasta.

– Zarządziłem wystawić pod Urzędem Miasta portret prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza. Już teraz mieszkańcy zapalają tam znicze – informuje burmistrz Piotr Irla. – Dzisiaj o godz. 12 zbierzmy się wspólnie w tym miejscu, aby oddać hołd zamordowanemu prezydentowi – apeluje burmistrz Rawy.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany w minioną niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś w gdańskiej bazylice odbędzie się jego pogrzeb. Od wczoraj na terenie całego kraju trwa żałoba narodowa.

– Nasza obecność to wyraz smutku, ale i nadziei, że można żyć normalnie, razem i w zgodzie – zachęca do dzisiejszego spotkania pod Urzędem Miasta burmistrz Rawy Piotr Irla. Jednocześnie zaznacza, że chciałby, aby to spotkanie stało się wyrazem sprzeciwu mieszkańców Rawy przeciw mowie nienawiści, kłamstwu i hejterskim wpisom publikowanym przez anonimowych internautów w mediach społecznościowych.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author