Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza w Rawie – bezpłatnie i bez kolejek

Porody rodzinne szpital rawa mazowiecka kochamrawe

Nie ma kolejek w Poradni Ginekologiczno-Położniczej SP ZOZ im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Specjaliści przyjmują pacjentki bezpłatnie, z dnia na dzień, w ramach umowy z NFZ. Placówka cały czas działa w rygorach wynikających z epidemii, zapewniając w pełni bezpieczną obsługę. Od początku pandemii pracuje pełną parą, bez jednego dnia przerwy. Aby skorzystać z bezpłatnych usług w poradni ginekologiczno-położniczej w ramach kontraktu z NFZ nie jest wymagane skierowanie od innego lekarza.

– Mając na uwadze pandemię Sars-Cov-2 wyjątkowo dbamy o właściwą ochronę naszych pacjentów, w sposób szczególny troszczymy się o przyszłe mamy, które w radosnych chwilach narodzin wymagają spokoju i poczucia bezpieczeństwa – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SP ZOZ im. św. Ducha. – Dzięki staraniom całego zespołu udało się nam do dnia dzisiejszego nie przerywać jego normalnego funkcjonowania.

SP ZOZ zapewnia kompleksowe usługi medyczne w tym zakresie, ponieważ poradnia ściśle współpracuje zarówno z zapleczem diagnostycznym, jak i szpitalnym oddziałem ginekologiczno – położniczo – neonatologicznym. Zatem na każdym etapie planowania i samej ciąży pacjentki znajdują się pod ścisłym nadzorem medycznym.

Przypominamy ponadto, że z kolei oddział ginekologiczno – położniczo – neonatologiczny Szpitala Św. Ducha zajmuje się m.in. monitoringiem ciąży (KTG, USG) , prowadzi porody zarówno siłami natury (w znieczuleniu), jak też poprzez cesarskie cięcie. Co ważne: na oddziale położniczym mama może przebywać z noworodkiem przez cały okres pobytu w szpitalu.

Oprócz tego na oddziale leczy się zachowawczo wszystkie choroby kobiece, ze względu na pełną możliwość wykonania zabiegów operacyjnych metodą tradycyjną i endoskopową w leczeniu chorób ginekologiczno – położniczych, również obejmujących ginekologię onkologiczną. W ramach NFZ można m.in. wykonać wszelkie profilaktyczne badania oraz drobne zabiegi ginekologiczne. Specjaliści zajmują się profilaktyką i leczeniem hormonalnym w okresie menopauzalnym, profilaktyką nowotworów szyjki macicy czy nietrzymania moczu, leczeniem niepłodności, leczeniem nadżerek szyjki macicy (krioterapia, elektrokoagulacja), wykonują badania cytologiczne i USG prenatalne.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author