Categories Powiat

Przybywa chorych na COVID-19 w powiecie rawskim

Jak podaje rawska Inspekcja Sanitarna aktualnie chore na koronawitusa w powiecie rawskim są już 24 osoby. Od jutra (10.10) na terenie całego kraju, obowiązuje żółta strefa co wiąże się z obowiązkiem noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych, także na świeżym powietrzu.

Od początku pandemii koronawirusa, w powiecie rawskim zachorowało już 109 osób, z czego 79 wyzdrowiało, a 6 zmarło.

Aktualnie chore są 24 osoby, z czego 7 przebywa w szpitalu.

Na terenie powiatu rawskiego w kwarantannie jest 197 osób. Najwięcej – 103 – w gm. Rawa Mazowiecka. W mieście Rawa – 61.

W całym województwie łódzkim w ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testów na koronawirusa stwierdzono u 363 osób. Są to chorzy w wieku od 9 miesiąca życia do 95 roku życia.

W Skierniewicach chorych jest 27 osoby, a w powiecie skierniewickim 16. W powiecie tomaszowskim aktualnie chorych jest 76 osób.

Dziś w całej Polsce odnotowano 4739 nowych zakażeń COVID-19.

Od jutra cały kraj zostaje objęty żółtą strefą. Kliknij i sprawdź z jakimi obostrzeniami i nowymi rygorami jest to związane. Jakie zasady obowiązują w żółtej strefie?>>>

W sobotę premier ma poinformować Polaków jak dalej będą m.in. funkcjonować szkoły.

Aby zmniejszyć możliwość zakażenia się COVID-19 należy: zachowywać dystans społeczny, nosić maseczkę, często myć i dezynfekować ręce.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author