Categories Powiat

Powiat Rawski dostał 9 mln zł na rozbudowę rawskiego szpitala

– Niewątpliwie budowa pawilonu szpitalnego jest potrzebna i bardzo nas cieszy informacja o otrzymanym wsparciu finansowym – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Józef Matysiak, starosta rawski. – Zarząd Powiatu Rawskiego od zawsze był przekonany, że ta inwestycja jest potrzebna i konsekwentnie dążyliśmy do jej realizacji. Teraz potwierdził to również wojewoda i premier – dodaje starosta Matysiak.

NASZA AKCJA: Szukamy starych zdjęć Rawy Mazowieckiej. Kliknij tutaj>>>

Powiat Rawski otrzyma pieniądze na rozbudowę Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowego bloku operacyjnego, oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OIT), łącznika z głównym budynkiem i łącznik z budynkiem oddziału wewnętrznego oraz windy. Zostanie także zakupione wyposażenie do bloku operacyjnego i OIT (więcej przeczytasz tutaj).

– Cieszę się bardzo, że nasz wniosek został zauważony – podkreśla Józef Matysiak.

Starosta uważa, że pieniądze udało się otrzymać dzięki dobrze przygotowanemu projektowi i wnioskowi. – Przede wszystkim realizacja naszego projektu jest zasadna i bardzo potrzebna. To sukces całej naszej lokalnej społeczności – twierdzi starosta Matysiak.

Starosta zaznacza, że pieniądze udało się pozyskać dzięki konsekwentnym działaniom Zarządu Powiatu Rawskiego. – Jako Zarząd Powiatu Rawskiego byliśmy i jesteśmy przekonani, co do potrzeby i celowości realizacji tej inwestycji. Ani chwili nie wątpiliśmy, że budowa nowego pawilonu szpitalnego jest potrzebna – podkreśla Józef Matysiak.

Jednocześnie starosta rawski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania przez Powiat Rawski 9 mln zł na rozbudowę szpitala w Rawie: premierowi, wojewodzie łódzkiemu, parlamentarzystom ziemi rawskiej: senatorowi Rafałowi Ambrozikowi oraz posłom: Dariuszowi Klimczakowi, Robertowi Telusowi i Grzegorzowi Wojciechowskiemu, a także radnym powiatowym i samorządowcom gmin powiatu rawskiego.

Aktualnie trwa procedura mająca na celu wyłonienie firmy, która wybuduje nowy pawilon szpitalny. Całość inwestycji ma kosztować blisko 20 mln zł. W rozmowie z portalem KochamRawe.pl starosta Józef Matysiak zaznacza, że pieniądze na realizację inwestycji są zabezpieczone. Jest też deklaracja wszystkich samorządów z powiatu rawskiego, że dołożą się do niej.

Szczegółowo o planowanej rozbudowie szpitala w Rawie Mazowieckiej pisaliśmy TUTAJ>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author