Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Przekroczył dozwoloną prędkość. 64-letni kierowca zapłaci 2 tys. zł mandatu.

Krukówka 24 letnia kobieta jechała z prędkością 110 kochamrawe

Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali kierującego volkswagenem, który jechał w obszarze zabudowanym 114 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. 64-latek otrzymał także mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

29 listopada 2022 roku przed południem, na drodze wojewódzkiej 707 w Niwnej policjanci ruchu drogowego z rawskiej komendy dokonywali pomiaru prędkości.

Zatrzymali kierującego volkswagenem, który poruszał się nadmiernie szybko. 64-letni mieszkaniec powiatu rawskiego w obszarze zabudowanym, pędził 114 km/h. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 2000 złotych, a jego konto zasiliło 14 punktów karnych.

Dodatkowo mundurowi zatrzymali elektronicznie dokument prawa jazdy na 3 miesiące.

Policja przypomina!

Osoba, która będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w dalszym ciągu będzie decydował się wsiąść za ,,kółko’’, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author