Categories Miasto

Rawski Jarmark Bożonarodzeniowy: Szykuje się grudzień pełen emocji!

Wszystko za sprawą Rawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który od 9 do 18 grudnia 2022 roku  po raz pierwszy zagości na zrewitalizowanym Pl. Piłsudskiego. Na mieszkańców będzie czekała bogata oferta spożywczo — gastronomiczna oraz stoiska z rękodziełem. Szczegółowy program oraz atrakcje zaplanowane w ramach Rawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego dostępne będą na stronie www.rawamazowiecka.pl 

KLIKNIJ i zobacz PROGRAM Rawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego>>>

Przed nami dwa weekendy wypełnione po brzegi atrakcjami!

Brama Rawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zostanie oficjalnie otwarta w sobotę tj. 10 grudnia przez burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irlę i od tego momentu, aż do 18 grudnia Plac J. Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej zamieni się w magiczne miasteczko św. Mikołaja.

Na Jarmarku stanie ponad 20 wystawców z Rawy Mazowieckiej i okolicy, będzie można zakupić niepowtarzalne rękodzieło, artykuły spożywcze, prezenty świąteczne czy też napić się gorącej czekolady lub aromatycznej herbaty. Nie zabraknie gastronomii z potrawami świątecznymi na wynos, a na miejscu rawianie będą mogli zjeść ciepłe naleśniki, gofry, gorącą kiełbaskę z grilla czy też oscypka z żurawiną.

Oprócz jarmarku rawski ratusz w pierwszy weekend tj. 10-11 grudnia przygotował liczne atrakcje dla całych rodzin! W sobotnim programie dzieci z rawskich szkół i przedszkoli na Pl. Piłsudskiego ubiorą piękne pachnące choinki, które stworzą niepowtarzalną świąteczną atmosferę, a w godzinach popołudniowych uczniowie ze szkół podstawowych wystąpią z repertuarem świątecznym. Dla najmłodszych będzie czekała świąteczna zagroda ze zwierzętami. Tymczasem w niedzielę wystąpi dla rawian kapela Beskid z programem świątecznym, w którym nie zabraknie wspólnego kolędowania, opowieści wigilijnych, oryginalnych góralskich zabaw i konkursów z nagrodami. W niedzielne popołudnie dzieci na pewno nie będą się nudzić, bowiem ratusz przygotował dla nich specjalny program pt. „Mikołaj sunie saniami”, a w nim Elfy i Śnieżynki na szczudłach, malowanie twarzy, zwierzątka z balonów, świąteczne animacje plastyczne. Najmłodsi będą mieć niepowtarzalną okazję, aby przybić piątkę z Reniferem Rudolfem, a z Biura Świętego Mikołaja wysłać kartkę z życzeniami. Mikołaj będzie dyżurował w bajkowym domku i każde dziecko będzie mogło sobie z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W kolejną jarmarkową sobotę tj. 17 grudnia od godz. 11:00, Muzeum Ziemi Rawskiej przygotuje w jatkach miejskich warsztaty świąteczne dla dzieci. Zaraz po nich zostaną zorganizowane plenerowe animacje dla rodzin rawsko-ukraińskich pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Po południu dla mieszkańców zostanie zorganizowana otwarta miejska wigilia z udziałem burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli.

Oprócz opłatka nie zabraknie świątecznych potraw i wspólnego kolędowania. Na scenie z programem świątecznym wystąpi chór seniorów oraz dzieci ze szkoły muzycznej MonoArt i ogniska muzycznego im. J. Paderewskiego.

W ostatni dzień jarmarku tj. w niedzielę 18 grudnia Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje dla rodzin grę miejską o tematyce świątecznej. Będzie to też ostatni dzień handlu na Pl. Piłsudskiego, dlatego mieszkańcy będą mieć możliwość zrobienia zakupów na stoiskach wystawienniczych z niepowtarzalnego asortymentu oferowanego przez wystawców. Wieczorem Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert świąteczny – Miłosna Osiecka.

*Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author