Categories Miasto

Przyłącz się do akcji “Szlachetna Paczka” i pomóż rodzinom z naszego miasta lub regionu

5 rodzin z Rawy i powiatu rawskiego czeka jeszcze na darczyńców, którzy chcieliby przygotować dla nich świąteczną paczkę. Listę rodzin znajdziesz na www.SzlachetnaPaczka.pl

W rejonie Powiat Rawski wolontariusze odwiedzili blisko 80 rodzin. Do projektu włączono 54. Pierwsi darczyńcy pojawili się w sobotę, tuż po otwarciu bazy rodzin. Jest jeszcze szansa aby wybrać rodzinę, gdyż na pomoc czeka w tym momencie 13 rodzin z Rawy lub jej okolic. Należy przy tym pamiętać, że to stworzenia paczki można zaprosić rodzinę, przyjaciół, znajomych z Facebooka, można też zrobić zrzutkę.

W sobotę (16.11) po raz ósmy wystartowała w Rawie Mazowieckiej akcja Szlachetna Paczka.

Od kilku tygodni 23-osobowa grupa wolontariuszy odwiedzała rodziny, diagnozowała ich sytuację. Kolejnym etapem była decyzja o włączeniu rodzin do projektu. Jeśli była pozytywna, wolontariusze tworzyli opisy rodzin, które właśnie 16 listopada pojawiły się w Interniecie.

Jak pomaga się w Szlachetnej Paczce? Po pierwsze, należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać województwo łódzkie, rejon powiat rawski, a następnie zapoznać się z historiami rodzin. Wybieramy tę historię, która naszym zdaniem jest najbardziej wartoścowa. Pomagamy konkretnej rodzinie, właśnie dlatego, że jest taka, a nie inna!

Po wyborze rodziny kompletujemy dla niej paczkę. Choć są to prezenty materialne, nie są one same w sobie wartością, ale fakt, że obdarowana rodzina została przez nas zauważona, doceniona, a także “zaopiekowana”, dzięki czemu poczuje, że ktoś o niej myśli i ją wspiera, chociażby mentalnie.

Przez ostatnie kilkanaście lat w róże aspekty działania Paczki włączyły się miliony osób, a łączna wartość pomocy przekazanej potrzebującym przekroczyła 339 mln zł. W niesienie mądrej pomocy angażują się także przedstawiciele świata publicznego. Tylko w zeszłym roku Szlachetną Paczkę tworzyli m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej, znani siatkarze, tacy jak Andrzej Wrona, siostry Radwańskie, Joanna Jędrzejczyk czy Olga Frycz.

Już dziś wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i pomóż tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

KLIKNIJ i posłuchaj rozmowy z Piotrem Irlą, burmistrzem Rawy Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author