ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

Poradnia kardiologiczna w Rawie Mazowieckiej przy ul. Warszawskiej 14

SPZOZ w Rawie Mazowieckiej uruchomił Poradnię Kardiologiczną. Dzięki temu osoby z Rawy i powiatu rawskiego skarżące się na dolegliwości sercowo-naczyniowe uzyskają pomoc tu, na miejscu.


Z roku na rok rośnie liczba osób, które zmagają się z chorobami serca i krążenia. Przyczyniają się do tego: zła dieta, używki (tytoń, alkohol), mała aktywność fizyczna, a wszystko dopełnia charakterystyczny dla naszych czasów stres.

Nic dziwnego, że statystki są wręcz zatrważające. Choroby układu krążenia, nierozerwalnie związane z sercem i jego kondycją, są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce, odpowiadają niemal za ich połowę.

Specjaliści uważają, że w Polsce 10 milionów osób żyje z nadciśnieniem tętniczym (z czego wielu nie zdaje sobie sprawy). Milion osób ma niewydolność serca, a aż 18 milionów zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, co skutkuje zamykaniem światła tętnic i szeregiem konsekwencji zdrowotnych dotyczących serca.

– Zdajemy sobie sprawę, że osób chorych na serce będzie przybywać, obniżać będzie się również średnia wieku tych pacjentów – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SPZOZ w Rawie Mazowieckiej. – Jest to niestety smutna konsekwencja naszego stylu życia i wszechobecnego stresu. Do tego sytuację utrudniła pandemia koronawirusa, podczas której ludzie po prostu świadomie lekceważyli pierwsze, niepokojące objawy, nie mając w bezpośrednim sąsiedztwie lekarzy specjalistów. Dlatego już jakiś czas temu rozpoczęliśmy starania o uruchomienie poradni kardiologicznej. Dziś jesteśmy na ostatniej prostej. Mamy akceptację NFZ, pozostają nam jeszcze formalności kadrowe. Zależy nam na tym, aby jak najszybciej objąć opieką pacjentów „kardiologicznych” z terenu powiatu rawskiego.

Będzie to 8 poradnia specjalistyczna SP ZOZ. Obecnie pracują poradnie: chirurgiczna, ortopedyczna, onkologiczna, gruźlicy i chorób płuc, ginekologiczno-położnicza, okulistyczna (dla dzieci) oraz zwalczania uzależnień.

Poradnia kardiologiczna będzie mieścić się w budynku przy ul. Warszawskiej 14.

Programy afiliacyjne. Co dają klientom i sklepom internetowym?

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author