Categories Powiat Rawski

Radni Powiatu Rawskiego udzielili absolutorium poprzedniemu zarządowi, aby aktualny nie został odwołany

Wszyscy Radni Powiatu Rawskiego głosowali za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu Rawskiemu. Absolutorium jest za 2023 rok, ale gdyby nie zostało udzielone, to aktualny Zarząd (powołany w 2024 roku) zgodnie z prawem zostałby odwołany.

Informacje z Rawy i Powiatu Rawskiego w Twojej aplikacji WhatsApp – dołącz TUTAJ

– Dzisiaj opiniujemy coś, za co nie jesteśmy odpowiedzialni. Ani państwo, bo jesteście nowymi radnymi, ani my jako zarząd, bo jesteśmy raptem dwa miesiące. Natomiast jest to obowiązek prawny, musimy to zrobić, musimy to zaopiniować. Jest, powiedziałbym nawet, pewnego rodzaju paradoks, bo myśląc nieco inaczej musimy postąpić w taki sposób, żeby dalej ten zarząd i ten powiat mógł funkcjonować – tłumaczył Jarosław Uchman, członek Zarządu Powiatu Rawskiego z PiS.

Debatę na temat Raportu o Stanie Powiatu Rawskiego, która poprzedziła głosowanie nad absolutorium dla zarządu, zakończył przewodniczący Zbigniew Sienkiewicz: – Traktuję tegoroczne absolutorium jako głosowanie techniczne – skwitował.

Radni Powiatu Rawskiego podczas najważniejszych głosowań byli jednomyślni. Udzielili poprzedniemu Zarządowi Powiatu Rawskiego wotum zaufania, przyjęli uchwały zatwierdzające sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za miniony rok i udzielili absolutorium Zarządowi.

Sesja absolutoryjna to jedna z dwóch najważniejszych (po sesji budżetowej) samorządowych sesji w roku. W tym roku, z racji wiosennych wyborów samorządowych, radni mieli wyjątkowo trudną sytuację, ponieważ de facto oceniali pracę swoich poprzedników, ale nie udzielenie absolutorium poprzedniemu zarządowi, jednocześnie zgodnie z prawem doprowadziliby do odwołania obecnego zarządu.

Więcej informacji z Powiatu Rawskiego znajdziesz TUTAJ

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka

Rawianka gazeta Rawa

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author