Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories MiastoPowiat

Radosne Święto. Obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Rawie

Festyn Organizacji Pozarządowych „Radosne Święto” odbędzie się 3 maja na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej.

Na Radosne Święto zaprasza Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej>>>

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. polową w asyście pocztów sztandarowych o godz. 10. W programie wystąpienie okolicznościowe dr. Marcina Broniarczyka oraz koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Po Mszy św. o godz. 11.30 rozpocznie się festyn. Na początek zobaczymy program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej i zespołu „Wesołe Nutki” z Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.
Dla chętnych możliwość udziału w VII Biegu Konstytucji 3 Maja czy grze miejskiej „Pokaż co wiesz o Rawie – kalambury drużynowe”.

Ponadto parada motocyklowa, prezentacja pojazdów bojowych straży pożarnej i policji oraz zawody strzeleckie o puchar Starosty Rawskiego. W czasie festynu zostaną wręczone nagrody w konkursie „Najlepsza inicjatywa pozarządowa Powiatu Rawskiego 2018”.

Na terenie dziedzińca będzie odbywać się prezentacja i degustacja potraw regionalnych wiosek tematycznych i koncert artystów organizacji pozarządowych Ziemi Rawskiej. Zainteresowani mogą również zwiedzić basztę zamkową. Będą również atrakcje dla naszych maluchów: wata cukrowa, dmuchańce i trampoliny. I dla wszystkich wspólne grillowanie.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author