Categories Miasto

Rawa przekaże 250 tys. zł na zakup nowego wozu strażackiego dla rawskiej Straży Pożarnej

Na mocy umowy pomiędzy burmistrzem Rawy Mazowieckiej i Państwową Strażą Pożarną miasto przekaże straży 250 tys. zł na zakup nowoczesnego wozu bojowego wraz z wyposażeniem.

Dzięki staraniom Piotra Irli – Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka w dniu 17 lutego 2023 roku zostało zawarte porozumienie z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi reprezentowaną przez st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Kowalskiego -Komendanta Powiatowego PSP w Rawie Mazowieckiej w sprawie dofinansowania zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego 8000 wraz z wyposażeniem dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Miasto przekaże 250 000,00 zł na pojazd, który będzie przeznaczony do prowadzenia działań rozpoznawczo-ratowniczych podczas walki z pożarami, likwidacji miejscowych zagrożeń z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych (zwłaszcza na dużych obszarach i w trudno dostępnym terenie).

Dzięki swoim walorom użytkowym pojazd umożliwiał będzie szybkie dotarcie 6 ratowników na miejsce akcji ze sprzętem niezbędny do przeprowadzenia rozpoznania oraz właściwe przekazywanie informacji dotyczących dysponowania niezbędnych sił i środków.

Silnik z zapłonem samoczynnym, z turbodoładowaniem. Minimalna moc silnika 320 kW. Klasa pojazdu – ciężka. Kategoria — uterenowiony. Układ napędowy 6×6. Skrzynia biegów zautomatyzowana bez pedału sprzęgła. Zbiornik wody o pojemności min. 8000 dm3, wykonany z materiałów kompozytowych. Autopompa pożarnicza wraz z układem pianowym A60/8-2,5/40.

Samochód będzie pozwalał na sprawne przemieszczanie się po obszarze objętym działaniami ratowniczymi – zarówno po drogach utwardzonych, jak i drogami gruntowymi, leśnymi duktami, bezdrożami, po błocie, piachu czy terenach pokrytych śniegiem.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author