Categories Miasto

Rawa stolicą województwa łódzkiego w tenisie stołowym

13 września, ta data na długo zostanie w pamięci naszego miasta, gdyż tego dnia odbyły się aż dwie imprezy, promujące tenisa stołowego. Pierwszą z nich były Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w grach drużynowych w kategoriach wiekowych: młodziczki/cy, kadetki/ci, juniorki/rzy, zaś II imprezą która miała miejsce po raz pierwszy w naszym mieście był Narodowy Dzień Tenisa Stołowego.

Kup książkę Dywan Kwiatowy w Rawie Mazowieckiej>>>

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego:

W zawodach tych nasz klub reprezentowali: Wiktoria Kocik, Julia Bartoszek, Patryk Gierach, Natan Błaszczyk, Igor Gierach, Adam Kwapiś, Szymon Puchalski oraz Marcel Błaszczyk.

W kategorii Młodziczek w klasyfikacji końcowej turnieju nasze rawskie dziewczęta uplasowały się na miejscu 2. Wśród Młodzików po bardzo zaciętym pojedynku finałowym zwycięstwo w stosunku 3-2 odniosła ekipa ULKS Moszczenica, która pokonała nasz rawski zespół MLUKS “Dwójka’.

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego:

Po raz pierwszy w naszym mieście jak i w 21 innych miastach zorganizowano Narodowy Dzień tenisa Stołowego, czyli ogólnopolskie święto wszystkich miłośników tej dyscypliny oraz okazja dla tych, którzy chcą doświadczyć radości z czasu spędzonego przy stole z rakietką w ręku. Po sukcesach „Pingpongowego PGE Narodowego” PZTS podjął decyzję, aby Narodowy Dzień Tenisa Stołowego odbył się w kilkudziesięciu miastach Polski jednocześnie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu większa liczba pasjonatów tenisa stołowego będzie miała możliwość aktywnego uczestnictwa w celebrowaniu naszego święta. Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowych doświadczeń sportowych i kondycji fizycznej. Na wszystkich chętnych uczestników czekało wiele atrakcji sportowych, m.in. spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, w tym przypadku zawodnikami i zawodniczkami I Ligi Mężczyzn i Kobiet, którzy występują w rawskim klubie, mecze pokazowe, konkursy z nagrodami i wiele innych.

Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego był bezpłatny.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author