Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Rawa ul. Jana III Sobieskiego: 27-latek miał 2 promile alkoholu we krwi

Policja Rawa Mazowiecka: Zatrzymany 27-latek miał 2 promile alkoholu we krwi. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, przepadek pojazdu i wysoka kara pieniężna. Zatrzymania dokonał funkcjonariusz Straży Granicznej w czasie wolnym od służby. 

Ubezpieczenia Rawa Mazowiecka

2 czerwca 2024 roku przed godziną 7.00 funkcjonariusz z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przyjechał po swojego znajomego do Rawy Mazowieckiej, z którym miał wspólnie udać się na służbę.

Kiedy czekał na kolegę na parkingu przy ulicy Jana III Sobieskiego zauważył, kierującego renault megane, który tak nieporadnie parkował, że uszkodził samochód stojący obok. Kiedy wysiadł z auta miał problemy z utrzymaniem równowagi, zataczał się.

Po chwili przyszedł drugi funkcjonariusz Straży Granicznej i zauważyli, że kierujący renault stara się ponownie usiąść za kierownicą aby odjechać. Przestali mieć wątpliwości, że mężczyzna ten może być pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze zajechali mu drogę. Kiedy otworzyli drzwi poczuli silny zapach alkoholu, oraz porozrzucanie po aucie butelki po różnych trunkach.

Zabrali kluczyki i wezwali na miejsce patrol Policji.

27-letniemu kierującemu została pobrana krew do badań z których wyszło, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu we krwi. Okazało się również, że kierujący renault nie posiada uprawnień do kierowania.

Mundurowi odholowali auto na parking, a pijanego kierowcę zatrzymali w policyjnym areszcie. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, przepadek pojazdu oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Źródło: asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie

Policja Rawa ul. Jana III Sobieskiego

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka

Nasza Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author