ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Burmistrz Piotr Irla: Wiosna w Rawie, ach to ty

Pewnie wszyscy znamy tekst jednej z piosenek Marka Grechuty „Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi. Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni. Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis. Zapachniało, zajaśniało, wiosna ach to ty”.

No wcześnie to ona nie przyszła, ale wreszcie jest! Po długim okresie zimowym, wszyscy zasłużyliśmy sobie na odrobinę ciepła i rozrywki. I dlatego tym wiosennym nastrojem rozpoczynamy sezon kulturalno-rozrywkowy w naszym mieście.  Przygotowaliśmy szereg imprez, które mam nadzieję, przyniosą Państwu wiele niezapomnianych wrażeń.

Pierwsza z nich to już 30 kwietnia – inauguracja sezonu motocyklowego. To właśnie w tym dniu Miasto Rawa Mazowiecka razem z Rawskim Klubem Motocyklowym oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oficjalnie otworzy sezon motocyklowy. Impreza ta będzie miała dwie odsłony. Duchową, w postaci mszy świętej w intencji motocyklistów o godz. 12.00 w Kościele pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata z paradą motocyklową ulicami miasta. I rozrywkową – o godzinie 15.00 na placu targowym „Rawiak” przy ul. Reymonta, gdzie odbędzie się pokaz akrobatyki motocyklowej w wykonaniu największych gwiazd polskiego stuntu. W przerwach pomiędzy pokazami odbędą się prowadzone przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji konkursy o tematyce bezpieczeństwa na drogach i promujące trzeźwość za kierownicą.

Po tak rozpoczętym sezonie wiosennym zapraszam wszystkich Państwa 3. maja na festyn  „Radosne Święto”. Wspólnie z rawskimi organizacjami pozarządowymi, parafiami oraz wszystkimi samorządami ziemi rawskiej świętować będziemy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Rozpoczynamy o godz. 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Po mszy przemieścimy się na rawski rynek, gdzie przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych atrakcji sportowych, muzycznych, kulturalnych i rozrywkowych. Razem będziemy świętować tę wspaniałą rocznicę.

Koncert na orkiestrę, organy i solistów z udziałem Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego to kolejna uczta dla ducha zaplanowana na 5. maja, na godz. 18.30, w dużym kościele. To wydarzenie, to rezultat współpracy kulturalnej burmistrza, księdza dziekana oraz dyrektora Miejskiego Domu Kultury.

Ostatni weekend maja to tradycyjnie „Dni Rawy Mazowieckiej”, które w tym roku będziemy świętować na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym roku na scenie wystąpią: Enej, Nocny Kochanek i Mirami. Bliskość Dnia Matki oraz Dnia Dziecka sprawi, że program imprezy będzie w swym repertuarze zawierał wiele atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi. Zabawy, konkursy, różnorakie stoiska to nieodzowne jej elementy. Będzie też tak oczekiwane przez dzieci i młodzież „wesołe miasteczko”.

Sobotni późny wieczór, wzorem ubiegłego roku, dedykowany będzie  dla fanów muzyki Hip-Hop, stanowiąc w ten sposób namiastkę słynnych imprez „Rawa Gra Rap”.

To, co w skrócie przedstawiłem, to plan na maj. Kolejne wydarzenia zaplanowane są już na następne miesiące tego roku i zapewniam, że będą atrakcyjne niespodzianki. Jeśli choć trochę zainteresowałem Państwa wydarzeniami, których jesteśmy organizatorami zachęcam do polubienia i obserwowania profilu facebookowego naszego miasta, Miejskiego Domu Kultury, Biblioteki Miejskiej, Muzeum Ziemi Rawskiej oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam zamieszczamy wszystkie informacje o tym co dzieje się w naszym mieście.

A między imprezami pamiętajmy, że z roku na rok przybywa mam ścieżek rowerowych. Pojawiają się nowe miejsca do odpoczynku, spacerów, biegania. Korzystajmy z tego.

Staramy się, aby nasze miasto „żyło”, aby oferty sportowe, kulturalne, rozrywkowe były coraz bardziej atrakcyjne.

Konsekwentnie zmieniamy Rawę na lepsze.

Piotr Irla

Burmistrz Rawy Mazowieckiej

Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author