Categories Miasto

Rawa ul. Jeżowska: Kierował bez uprawnień. Tłumaczył: kilka dni temu zdałem egzamin

Na ulicy Jeżowskiej w Rawie Mazowieckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem, który nie trzymał prostego toru jazdy. Okazało się, że 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Teraz grozi mu kara nawet do 30 tys. zł. grzywny.

Kup książkę z opowiadaniami rawskich autorów “Tajemnicza Ziemia Rawska”>>>

Przeczytaj: Wypadek w sortowni owoców w Białej Rawskiej>>>

Uwagę policjantów z wydziału kryminalnego rawskiej komendy zwrócił jadący ulicą Jeżowską peugeot 206, którego kierujący nie trzymał prostego toru jazdy.

Funkcjonariusze podejrzewając, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu, postanowili zatrzymać peugeota do kontroli.

26-latek kierujący pojazdem był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że kilka dni wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy, lecz do chwili obecnej nie otrzymał jeszcze blankietu. Jechał slalomem, ponieważ omijał dziury w jezdni.

Kontrola drogowa zakończyła się odholowaniem samochodu na policyjny parking.

26-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz za niepoddanie pojazdu obowiązkowym badaniom technicznym. Grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina:

1 stycznia 2022 roku weszła w życie Ustawa z dnia 2 grudnia 2021 roku o zmianie ustawy – Prawo o Ruchu Drogowym. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniło rozporządzenie w sprawie wysokości mandatów karnych za wybrane wykroczenia. Zgodnie z nowymi przepisami policjant w postępowaniu mandatowym może nałożyć grzywnę w wysokości do 5000 zł a w przypadku zbiegu wykroczeń do 6000 zł. Natomiast sąd może orzec karę grzywny do 30.000 zł. Za prowadzenia pojazdu mimo braku uprawnień kierujący podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł, ponadto sąd orzeka w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.
Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.         (reklama)
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author