Categories Miasto

Rawa ul. Krakowska: Poszkodowana stanie przed sądem. Sprawca ukarany mandatem

Kolizja drogowa w Rawie Mazowieckiej na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Krakowskiej. Policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, podczas którego okazało się, że poszkodowana nie posiada ważnego prawa jazdy. Sprawca kolizji otrzymał mandat za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa, a kobieta odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień.

11 sierpnia 2022 roku po godzinie 20.00 policjanci zostali wezwani do kolizji na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Mickiewicza w Rawie Mazowieckiej.

Funkcjonariusze ustalili, że 19-latek jadący fiatem ducato nie zastosował się do znaku STOP i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ulicą Krakowską 23-letniej kierującej oplem.

Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1300 złotych oraz 6 punktów karnych.

W trakcie czynności mundurowi stwierdzili, że kobieta posiada nie ważne prawo jazdy. Kilka miesięcy wcześniej straciło swoją ważność, a kierująca oplem zapomniała o badaniach.

W takiej sytuacji policjanci traktują kierującą, jakby nie posiadała uprawnień do kierowania. Sporządzają dokumentację do sądu, który nakłada karę grzywny za brak prawa jazdy nie niższą niż 1500 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami.

Każdy kto posiada prawo jazdy z datą ważności, powinien pamiętać, aby odpowiednio wcześnie zwrócić się do wydziału komunikacji o ponowne wydanie dokumentu.

Data ważności zapisana jest w rubryce numer 11. Od 2013 roku kierowcy zdobywający uprawnienia do kierowania pojazdami otrzymują dokumenty z określoną datą ważności, na ogół na 15 lat. Jednak termin ten może zostać skrócony przez opinię lekarską z uwagi na niektóre schorzenia kierowcy np. wadę wzroku, ruchu czy też choroby.

Policjanci przypominają, aby sprawdzić czy prawo jazdy ma datę ważności. Konsekwencje jazdy bez uprawnień są bardzo poważne. W przypadku zdarzenia drogowego także ubezpieczyciel będzie traktował kierowcę jako osobę, która jechała bez uprawnień.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author