Categories Miasto

Rawa ul. Tomaszowska: Pijany i bez uprawnień doprowadził do wypadku. Motocyklista w szpitalu

Kronika policyjna Rawa: Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena bora, który w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Tomaszowskiej doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Okazało się, że 43-letni sprawca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. 29-letni motocyklista trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 1 września 2023 roku około godziny 20:45. Bezpośrednimi świadkami wypadku byli rawscy policjanci, którzy natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscy zdarzenia kierujący volkswagenem wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym z naprzeciwka 29-letnim kierującym motocyklem yamaha, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

29-latek został przewieziony do szpitala.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Sprawca wypadku miał w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo mężczyzna w swoim pojeździe przewoził pięcioro pasażerów, w tym troje dzieci. 43-latek stracił uprawnienia w 2021 roku z powodu kierowania pojazdem „na podwójnym gazie”.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec sprawcy wypadku środek zapobiegawczy, w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara od 2 do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Na tym etapie postępowania sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednakże decydująca będzie opinia biegłego, który wypowie się na temat obrażeń ciała jakich doznał motocyklista, a wtedy wymiar zagrożenia karą pozbawienia wolności może wzrosnąć.

Źródło: Policja Rawa Mazowiecka

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author